آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:23
اخبار ایران و جهان
.
نیاز 160 میلیاردی برای رفع حداقل نیاز معلولان/۱۵۰ هزار معلول در انتظار دریافت خدمات
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به نیاز 160 میلیارد تومانی برای رفع حداقل نیاز معلولان در سال گفت: ۵۰۰ هزار معلول و سالمند با معلولیت شدید تحت پوشش بهزیستی قرار دارد.

به گزارش نئای سرخه، حسین نحوی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفت: 340 هزار نفر در حوزه توانبخشی شامل معلول، سالمند و بیمار روانی مزمن مستمری‌بگیر هستند و 150 هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات‌ هستند.

وی ادامه داد: 500 هزار معلول و سالمند با معلولیت شدید تحت پوشش بهزیستی هستند و 90 درصد آنها مراقب خانگی دارند ولی نیاز دارند که منازلشان مجهز به وسایلی شود که بتوانند به صورت روزمره رفع احتیاج کنند.

وی افزود: به همین منظور امسال 2 میلیارد تومان برای تجهیز خانه معلولان و سالمندان اختصاص داده‌ایم.

نحوی نژاد افزود: هدف بهزیستی، مناسب‌سازی 500 هزار خانه است که برای هر خانه یک میلیون تومان هزینه نیاز است که برابر با 500 میلیارد تومان می‌شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: هرچند این اعتبار با بودجه توانبخشی که 600 میلیارد تومان است برابری می‌کند اما باید گفت که 160 میلیارد تومان در سال می‌خواهیم تا حداقل نیاز معلولان را در بحث تجهیزات توانبخشی برآورده کنیم. 

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.