آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:05
اخبار ایران و جهان
نوبخت در بازدید از نخیلات آب‌پخش:
پروژه‌های آبیاری نوین توسعه می‌یابد/ حمایت از طرح نجات نخل ها
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حمایت ویژه از اجرای طرح نجات نخل که در اراضی کشاورزی آب‌پخش در دست اجرا است، گفت: پروژه‌های آبیاری نوین توسعه می‌یابد.

به گزارش ندای سرخه، محمد باقر نوبخت صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از نخیلات آب‌پخش استان بوشهر اظهار داشت: حمایت ویژه‌ای را از طرح نجات نخیلات خواهیم داشت و از همه ظرفیت‌ها برای تامین مالی این طرح استفاده می‌کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی در سطح جهان و به ویژه در ایران، ضرورت استفاده بهینه از منابع آبی در برنامه ششم توسعه قرار گرفته است و در بودجه سال ۹۶ نگاه ویژه‌ای به این موضوع شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: بر این اساس ۱۰ هزار میلیارد تومان برای چهار اولویت که یکی از آنها موضوع آب است، اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: با استفاده از شیوه‌های نوین ابیاری باید در بهره‌وری بهتر از منابع آبی تجدید نظر کنیم و شاهد افزایش تولید و همچنین اشتغال در این بخش باشیم.

نوبخت ادامه داد: طرحی که به عنوان پایلوت در اراضی کشاورزی آب‌پخش در دست اجرا است، برای اصلاح شیوه آبیاری نخیلات استان بوشهر اجرا شده است.

وی افزود: این طرح بر پایه یک سرمایه‌گذاری هزار و ۶۸۰ میلیارد تومانی طی ۱۰ سال اجرایی شده است که سطح اشتغال را به ۲۱ هزار نفر افزایش می‌دهد و میزان تولید و درآمد کشاورزان تا ۱۰ برابر می‌تواند افزایش یابد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: این برنامه‌ها نشان می‌دهد که ایران برای توسعه دارای ظرفیت‌های بالایی است و توجه به درون‌زایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی مورد به مورد بررسی و انجام شود.

مهر
 

   

  ارسال نظر

  لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

  1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

  2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

  3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

  Image CAPTCHA
  لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.