آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:01
اخبار ایران و جهان
در اعتراض به محاصره خانه شیخ قاسم؛
مردم بحرین: تا پای جان از رهبر خود دفاع خواهیم کرد
مردم بحرین در اعتراض به اقدامات رژیم آل خلیفه، با شرکت در تظاهرات خواستار پایان دادن به محاصره خانه آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور شدند.

به گزارش ندای سرخه،در پی اصرار رژیم آل خلیفه بر محاکمه آیت الله «عیسی قاسم» به اتهام پولشویی از طریق جمع آوری خمس و برگزاری دادگاهی در این خصوص در صبح پنج شنبه (امروز) ، مردم بحرین امشب با شرکت در تظاهرات گسترده و تجمع در منطقه «الدراز» بحرین و اطراف منزل آیت الله عیسی قاسم خشم خود را از این اقدام آشکار نظام در ضدیت با مذهب تشیع اعلام کرده و خواستار پایان محاصره منطقه الدراز که به دویصدمین روز خود رسیده است، شدند.

با وجود تشدید کنترل امنیتی و بالاگرفتن موج بازداشت‌های مخالفین نظام در چند روز اخیر، مردم با حضور در خیابان‌ها و حمل تصاویری از آیت الله عیسی قاسم شعارهایی در حمایت از مرجعیت بحرین و در محکومیت استمرار محاکمه وی سر دادند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات اعلام کردند تا پای جان از رهبرشان حمایت خواهند کرد. همچنین از دیگر شعارهای اصلی مردم این بود که در صحنه باقی مانده و بازداشت و محاصره‌ی بیشتر، اثری در عزم و حرکت آن‌ها بسوی برقراری عدالت و آزادی و تحقق خواسته‌های بر حق آن‌ها نخواهد داشت.

نیروهای امنیتی آل خلیفه در واکنش به حضور گسترده مردم در خیابان‌ها، در بسیاری از مناطق از جمله منطقه «ابوصیبع» به وسیله‌ی زرهپوش به تجمعات مردمی یورش برده و سعی در متفرق کردن مردم با شلیک مستقیم اشک آور نمودند.

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.