آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:44
اخبار ایران و جهان
.
آمریکا پسر بن‌لادن را تروریست و مشمول تحریم اعلام کرد
وزارت خارجه آمریکا پسر اسامه بن‌لادن که در عربستان سکونت دارد را، تروریست بین‌المللی معرفی کرده و از آمریکایی‌ها خواسته که با او معامله نکنند.

به گزارش ندای سرخه، وزارت خارجه آمریکا «حمزه بن‌لادن» یکی از پسرهای «اسامه بن‌لادن» رهبر سابق گروه تروریستی القاعده که در عربستان اقامت دارد را، به عنوان یک تروریست بین‌المللی و ممنوع‌المعامله اعلام کرد.

پدر حمزه یعنی اسامه بن‌لادن، آنگونه که آمریکایی‌ها می‌گویند در سال 2011 در حمله تیم 6 رنجرهای نیروی دریایی آمریکا به ساختمانی در نزدیکی پایتخت پاکستان، کشته و جسدش به دریا انداخته شد.

فرزندان و نوه‌های بن لادن - چند روز پس از کشته شدن وی در خانه‌ای در اسلام‌آباد

پس از آن، حمزه بن‌لادن توسط جانشین پدرش یعنی «ایمن الظواهری» به عنوان یکی از اعضای بلندپایه القاعده پذیرفته و اعلام شد.

آمریکایی‌ها در این بیانیه که نسخه‌ای از آن برای رویتزر ارسال شده، از یکی دیگر از تروریست‌های القاعده یعنی «ابراهیم البنّا» نیز نام آورده و وی را نیز به عنوان تروریست بین‌المللی معرفی کرده‌اند.

ابراهیم به عنوان مدیر امنیتی القاعده شناخته می‌شود و اطلاعاتی‌ها آمریکا می‌گویند که به سران القاعده، مشاوره امنیتی و نظامی می‌دهد.

وزارت خارجه آمریکا برای ارائه اطلاعات منجر به دستگیری ابراهیم که محل اختفایش مشخص نیست، 5 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

خانواده بن‌لادن هنوز هم در بخش ساخت و ساز عربستان، به عنوان پیمانکاری برجسته و متمول حضور دارند.

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.