آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:54
یادداشت
.
آموزش و پرورش دچار «هرج و مرج» شده است
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه بر آموزش و پرورش هرج و مرج حکمفرما شده است و دچار مشکلات اساسی است، گفت: وزیر آموزش و پرورش، وزارتخانه را رها کرده است و نمی‌تواند آن را اداره کند.

به گزارش ندای سرخه ، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باخبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «موضوع شائبه لو رفتن سؤالات امتحان نهایی دانش‌آموزان»، اظهار داشت: امتحانات تمام شده است و نیازمند بررسی موضوع هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا کمیسیون آموزش مجلس در این خصوص تشکیل جلسه می‌دهد؟»، گفت: چهارشنبه هفته جاری کمیسیون آموزش مجلس تشکیل جلسه می‌دهد و در این جلسه، موضوعاتی مانند استخدام نیرو و لو رفتن سؤالات امتحانات در دستور کار قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در خصوص «دریافت وجه هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان»، افزود: بر آموزش و پرورش هرج و مرج حکمفرما شده است و متأسفانه موضوعاتی مانند دریافت وجه هنگام ثبت‌نام، مشاوره و تقلب در امتحانات مطرح است.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش، آموزش و پرورش را رها کرده است و نمی‌تواند آن را اداره کند، تصریح کرد: آموزش و پرورش دچار مشکلات اساسی است؛ ضمن اینکه کمیسیون آموزش مجلس فهم مشترکی از اوضاع آموزش و پرورش ندارد؛ عده‌ای طرفدار دولت بوده و در مقابل، عده‌ای منتقد هستند.

وی اضافه کرد: حتی لایحه‌ای که دولت در خصوص سامان دادن تقویم آموزشی به مجلس آورد، در کمیسیون آموزش رد شد؛ چراکه دولت چیزی آورده بود که به عنوان چک سفید بود و هرکاری دلش می‌خواست می‌توانست انجام دهد.

 عضو کمیسیون آموزش مجلس متذکر شد: در حال حاضر اوضاع آموزش و پرورش خیلی مناسب نیست؛ چراکه وزیر فعلی به دلیل اینکه احتمالاً برای پُست وزارت آینده معرفی نمی‌شود، اوضاع آموزش و پرورش را رها کرده است.

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.