آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:40
شهرستان سرخه
مسئول صنف خواربار و لبنیات در سرخه:
اصناف پیشتازان دفاع از انقلاب هستند
مسئول صنف خواربار و لبنیات در سرخه با اشاره به نقش مهم و تعیین کننده بازاریان در دوران انقلاب گفت: اصناف و بازاریان از پیشتازان دفاع از انقلاب محسوب می شوند.

حسین منصوری مسئول صنف خواربار و لبنیات در سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه، اظهار داشت: لبنیات، خواربار و دخانیات سه صنفی که در سرخه اتحادیه این اصناف موجود است.

وی که از سال 84 در این سمت در سرخه مشغول به کار شده است، گفت: از سال 52 در اصناف مشغول به کار شده است و هم اکنون هم با وجود بازنشستگی اما در روزهای سه شنبه و پنج شنبه صبح ها از سمنان به سرخه می آید و پیگیر امور صاحبان این سه صنف از قبیل تشکیل پرونده و اخذ مجوز و نظارت بر امورشان و مشاوره و همکاری و پیگیر مشکلاتشان است.

مسئول صنف خواربار و لبنیات در سرخه خاطرنشان کرد: اصنافی مانند تاکسی تلفنی، املاک، عکاسان، پوشاک، آرایشگاه بانوان، درودگران، الکتریک و سیم پیچ، لاستیک و باتری، لوازم خانگی، چلوکبابی، لوازم ساختمانی، نمایشگاه اتومبیل، میوه و تره بار، خرازان، مرغ و تخم مرغ، خیاط مردانه و زنانه، قنادی و بستنی ساز، آرایشی بهداشتی، طلا و ساعت، فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل، کامپیوتر و یارانه، کیف و کفش، لوازم التحریر، فنی لوازم برقی و الکترونیک، آرایشگاه مردانه، مکانیکی، ساختمان، فرزکاران، درب و پنجره آهنی، کمپرس داران، تعمیرکاران اتومبیل، اغذیه فروشان و نانوایان از اصنافی هستند که اتحادیه شان در سرخه موجود نیست و صاحبان این اصناف باید برای انجام و پیگیری هر گونه کار و اخذ مجوز و ... به سمنان مراجعه کنند.

منصوری با بیان اینکه تا این زمان که در سرخه خدمت می کنم مشکلی در حیطه کاری که انجام می دهم نداشته ام، گفت: عمل به قانون را همواره در دستور کار قرار داده ام و بر اساس آن با صاحبان اصناف و مراجعه کنندگانم برخورد کرده ام و به هیچ وجه برخورد خصمانه با کسی نداریم.

وی بیان داشت: در سطح شهرستان سرخه حدود 180 خواربارفروشی وجود دارد که این تعداد در سرخه به انضمام افتر، لاسجر، مومن آباد، اسدآباد، ایج، جوین و بیابانک است.

مسئول صنف خواربار و لبنیات در سرخه بیان داشت: مسلماً قدیمی ترین خواربارفروشان در سرخه الان در قید حیات نیستند چون سابقه ای طولانی دارد و یا به علت کهولت سن اکنون دیگر قادر به کار کردن نیستند و اگر سری به کوچه بازار بزنید می توانید به وضوح خواربارفروشان قدیمی را که اکنون دیگر تعدادشان به کمتر از انگشتان دست می رسد را ببینید که مغازه هایی قدیمی و با ساختی سنتی اما هنوز سرپا هستند.

منصوری از جمله فعالیت های صنف خواربار و لبنیات را علاوه بر صدور مجوز مبارزه با گرانفروشی و نظارت بر کارها، رعایت حسن خلق با مشتریان عنوان کرد و گفت: به همین ترتیب بر کار ما فرمانداری، صنعت و معدن، نیروی انتظامی و اماکن نظارت دارند و مواردی که به ما منتقل می کنند را ما یا حضوری و یا از طریق دعوت به محل صنف و یا با پیامک به اطلاع صاحبان این اصناف می رسانیم.

وی افزود: در سال جاری 5 تا 6 مغازه به دلیل نداشتن مجوز و یا اتمام اعتبار مجوز پلمپ شدند که آنها که مجوزشان را اخذ و تمدید کردند فتح پلمپ شدند و در حال حاضر دو مغازه پلمپ است که در صورت پیگیری صاحب صنف و اخذ مجوز آنها نیز فتح پلمپ خواهند شد.

منصوری در پایان پاسخ به این سوال که اصناف در تشکیل انقلاب و حفظ و دفاع از آن چه نقشی داشته است، گفت: بنده با توجه به این سابقه ای کاری که گفتم خود با چشمان خود شاهد و گواهم که اولین حرکت ها در دفاع از انقلاب از بطن و متن بازار و کسبه بیرون آمد و الحق و الانصاف که بازاریان نقش خود را به خوبی ایفا کردند و هم اکنون نیز هر جا که لازم باشد در میدان حاضر هستند.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.