آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:54
یادداشت
.
بازدیدها باید مقدمه‌ای برای رسیدگی بیشتر به کودکان بی‌سرپرست باشد/نیاز به فرهنگسازی داریم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با بازدید عجیب مسئولان رفاهی کشور از شیرخوارگاه آمنه و به صف کردن کودکان بی‌سرپرست گفت: بازدیدها باید مقدمه‌های برای رسیدگی بیشتر به این کودکان باشد.

به گزارش ندای سرخه، عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، در رابطه با قوانین سخت فرزندخواندگی گفت: باید نگاه دقیق‌تری برای حل مشکلات این کودکان داشته باشیم.

وی ادامه داد: متأسفانه خانواده‌ها تمایلی برای فرزندخواندگی کودکان بزرگ‌تر ندارند و نوزاد و شیرخوار را می‌خواهند به فرزندخواندگی بگیرند چرا که قصد محرمیت و انس بیشتر به خانواده را دلیلی برای این کار خود می‌دانند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حالی که برخی از این کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست حاصل طلاق هستند یا خانواده‌هایی دارند که به دلیل عدم بضاعت مالی زیر بار نگهداری آنها نمی‌روند بنابر این باید سعی کنیم عواملی که باعث پیدایش این کودکان می‌شوند را به حداقل برسانیم و از آن پیشگیری کنیم.

گودرزی افزود: در جایی که این کودکان متولد می‌شوند و کاری دیگر از دستمان برنمی‌آید باید فرهنگ‌سازی انجام گیرد و خانواده‌ها تشویق شوند که به سمت فرزندخواندگی آنها بروند چرا که این کودکان انسان‌ هستند و باید به آنها خدمت کرد و از این طریق حس عاطفی افراد نیز برانگیخته خواهد شد.

این نماینده مردم بروجرد در مجلس در رابطه با بازدید عجیب مسئولان رفاهی از شیرخوارگاه آمنه و به صف کردن کودکان بی‌سرپرست گفت: بازدیدها باید مقدمه‌های برای رسیدگی بیشتر به این کودکان باشد،همه این بازدیدها باید در مسیری قرار گیرد که بتوان برنامه‌ریزی مناسبی داشت باید نگاه دقیق‌تر و بهتری به مسائل و مشکلات این کودکان داشته باشیم تا بتوانیم برای حل مشکلاتشان قدمی برداریم.

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.