آخرین اخبار

جمعه, 2018/02/23 - 21:48
اخبار ایران و جهان
رویترز:
قیمت نفت به کمترین رقم در ۷ ماه گذشته رسید/ بشکه‌ای ۴۷ دلار
با تمرکز سرمایه‌گذاران بر نشانه‌های سمج افزایش عرضه نفت، قیمت این کالای اساسی در اطراف کمترین رقم در ۷ ماه گذشته قرار گرفت.

به گزارش ندای سرخه به نقل از رویترز، با تمرکز سرمایه‌گذاران بر نشانه‌های سمج افزایش عرضه نفت که تلاش اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت برای حمایت از قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داده، قیمت نفت در اطراف کمترین رقم در 7 ماه گذشته قرار گرفته‌ است.

هر بشکه نفت برنت با 14 سنت افزایش 47.05 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام امریکا با 8 سنت افزایش 44.28 دلار معامله شد.

این قیمت‌ها، کمترین رقم از 29 ماه نوامبر، روز پیش از توافق اوپکی‌ها برای تمدید توافق کاهش تولید به مدت 6 ماه دیگر،  به شمار می‌روند.

هر دو شاخص نفتی از اواخر ماه می تاکنون 15 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

عرضه نفت اوپک در ماه می با بازگشت تولید لیبی و نیجریه، 2 کشور معاف از کاهش تولید، افزایش یافت.

یک منبع آگاه لیبیایی به رویترز گفت پس از اینکه شرکت ملی نفت لیبی اختلاف با شرکت المانی وینترشال را حل کرد، تولید نفت این کشور بیش از 50 هزار بشکه در روز افزایش یافت.

به گفته تحلیلگران، افزایش تولید نفت آمریکا بر مازاد عرضه نفت در جهان افزوده است. آمار روز جمعه، از رکورد افزایش تعداد دکل‌های نفتی آمریکا برای 22 هفته متوالی خبر داد.

اما هنوز خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان مطمئن است که کاهش تولید اوپک تاثیر بگذارد. وی به روزنامه الشرق‌الاوسط گفت بازار نفت در مسیر درست قرار دارد اما هنوز برای متوازن سازی دوباره زمان نیاز دارد.

«از نظر من، عوامل بنیادین بازار در مسیر درست حرکت میکنند اما با توجه به وجود مازاد زیاد در ذخایر نفت در سال‌های گذشته، این کاهش نیازمند زمان است تا اثر بگذارد.»

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.