آخرین اخبار

جمعه, 2018/02/23 - 21:47
شهرستان سرخه
10 تیرماه سال جاری
کارگاه«ویرایش و درست‌نویسی» در سرخه برگزار می شود
کارگاه «ویرایش و درست‌نویسی» در شهرستان سرخه از 10 تیرماه سال جاری با حضور اساتید مجرب این فن برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، کارگاه «ویرایش و درست‌نویسی» در شهرستان سرخه طی 10 جلسه 4 ساعته از دهم الی 21 تیرماه عصرها از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 الی 20 در فرهنگ سرای باران برگزار می شود.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی که گفته می شود ظرفیت آن فقط 25 نفر است، آشنایی با فضای سالم زبان فارسی معیار در حوزهٔ نوشتار و شناسایی ساختارهای غلط، از رهگذر یادگیری اصول علمی ویرایش زبانی و ویرایش صوری، به‌همراه حلّ تمرین‌های کارگاهی است.

و این کارگاه آموزشی که  مخاطبان آن دانشجویان، طلاب، پژوهشگران، نویسندگان، مترجمان، روزنامه‌نگاران و ویراستارانِ دوره‌ندیده هستند؛ به دنبال کسب نتایجی از قبیل شناخت زبان معیار و تفاوت‌های زبان فارسی با ادبیات فارسی؛ درک ضرورت شفافیت متن و ساده‌نویسی؛ فراهم‌ساختن تصویری درست از ویرایش و جایگاه ویراستار در صنعت نشر؛ آشنایی با اصول هفت‌گانهٔ ویرایش زبانی و درست‌سازی جمله‌های غلط و مهارت در ریزه‌کاری‌های ویرایش صوری و حساس‌شدن به ظرافت‌های ظاهری متن می باشد.

از دیگر نتایج مدنظر این کارگاه آموزشی که با حضور استاد برجسته مهدی صالحی برگزار خواهد شد؛ درک ضرورت متنوع‌نویسی و آرایش کلام؛ نکته‌یابی در نوشته‌های زیبا و فاخر؛ تمرین راه‌های وسعت‌بخشی به دایرهٔ واژگانی؛ کاربست ساختارهای متنوع در پردازش جمله‌ها و شناخت ساختار پاراگراف می باشد.

خاطرنشان می شود؛ شیوه تدریس در این کارگاه آموزشی کارگاهی و تعاملی، به‌همراه پاسخ‌گویی تلفنی به پرسش‌های نگارشی پس از کارگاه و در پایان گواهی پایان دوره به کارآموزان اعطا خواهد شد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.