آخرین اخبار

دوشنبه, 2018/02/19 - 13:43
شهرستان سرخه
مدرس علوم حوزوی؛
ایمان دروغین پایه اصلی نفاق است
مدرس علوم حوزوی گفت: منافقين متناسب با تمام اقشار جامعه شعار مي دهند، پايه اصلي نفاق ايمان دروغين است، منافقين خود را عاقل و هوشيارتر از ديگر مومنين مي دانند، هر روز رنگ عوض مي كنند و كافرين را به جاي مومنين دوست خود قرار مي دهند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، مدرس علوم حوزوی حجت الاسلام مصطفي ابراهيمي در جمع پاسداران سپاه ناحيه سرخه با اشاره به آيه 24 سوره بقره مبني بر مساله خودسازي و دگرسازي گفت: يكي از خصوصيات مهم و بارز آمر و ناهي اين است كه خود بايد عامل به اين موضوع باشد.

وی افزود: امام صادق(ع) مي فرمايند: اول باطن خود را اصلاح كن بعد به زبان بياور. دعوت بايد با عمل همراه باشد نه با زبان. شديدترين عذاب ها براي مردم شامل كسي مي شود كه حرف حق مي زند ولي عكس آن عمل مي كند.

این مدرس علم اخلاق با بيان پيام هاي اين آيه افزود: ابتدا هر فردي بايد از خودش شروع كند بعد در ديگران، خود فراموشي ممنوع و هر فرد بايد در آيات قرآن تدبر نمايد.

ابراهيمي با بيان آيه 67 سوره توبه در خصوص ويژگي هاي مومنين و منافقين بيان داشت: ويژگي مومنين ولايت پذيري و ويژگي منافقين ولايت ستيزي است.

وی افزود: مومنين نبايد فريب ظاهر منافقين را بخورند. از جمله صفات منافقين مي توان به مواردي چون امربه منكر مي كنند، مردم را از رفتن به سمت معروف باز مي دارند، كمك كار محرومين و قشر ضعيف نيستند، در اعمال، رفتار و كردارشان منافع خود را در نظر مي گيرند و نه خدا يعني خدا هيچ نقشي در كار آنها ندارد و آخر اينكه منافقين فاسق هستند مي توان اشاره كرد.

این مدرس علوم حوزوی به نشانه هاي منافقين اشاره كرد و گفت: منافقين متناسب با تمام اقشار جامعه شعار مي دهند، پايه اصلي نفاق ايمان دروغين است، منافقين خود را عاقل و هوشيارتر از ديگر مومنين مي دانند، هر روز رنگ عوض مي كنند و كافرين را به جاي مومنين دوست خود قرار مي دهند.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.