آخرین اخبار

دوشنبه, 2018/02/19 - 13:41
شهرستان سرخه
نماینده مجلس؛
دولت دوازدهم؛ آموزش و پرورش را در سیاست های ابلاغی لحاظ کند
نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس گفت: امیدواریم دولت دوازدهم آموزش و پرورش را به عنوان سومین رکن اصلی کشور در سیاست های ابلاغی خود لحاظ کند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، با حضور مسئولان استان و شهرستان زنگ استانی پیوند به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه آسیه سرخه نواخته شد.

در این مراسم که با حضور امام جمعه سرخه ، احمد همتی نماینده مردم شهرستانهای سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، مدیر کل آموزش و پرورش استان ، مدیر کل امور بانوان استانداری و جمعی از مسئولان ادارات استان و شهرستان برگزار زنگ نمادین استانی پیوند در دبیرستان دخترانه آسیه سرخه نواخته شد.

****انسان نیازمند تربیت است

محمد رضا جهان مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با تبریک هفته پیوند به اولیا و مربیان  از دانش آموزان خواست به این سوال جواب دهند که چرا تنها موجود خلقت که باید تربیت شود انسان است؟

وی افزود: پیوند اولیا و مربیان بدون شک در ارتقای سطح تربیتی و آموزشی دانش آموزان بسیار اثرگذار است.

****اولیا و مربیان مسئولیت تربیت انسانها در جامعه را برعهده دارند

در ادامه احمد همتی نماینده مردم سرخه، سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دو کلمه اولیا و مربی هردو مسؤولیت تربیت انسان ها را عهده دار هستند.

وی افزود: اولیا در ابتدا باید آغازگر تربیت خودشان باشند تا بتوانند فرزندانی شایسته تربیت کنند.

همتی گفت: اسلام می گوید محیط زندگی جنین، تولد و پس از آن و نوع روابط خانوادگی همگی در تربیت و پرورش هر فردی اثرگذار است و این همان چیزی است که امروزه علم نیز به آن رسیده است.

وی افزود: خداوند در آیه"لا اُقسِمُ بِهذا البَلَد وَ اَنتَ حِلُّ بِهذا البَلَد" به خانه کعبه قسم یاد کرده است و از طرف دیگر قسم به خانه خدا، قسم به پدر و مادر است؛ یعنی پدر که فرزند از اوست اشاره کرده است؛ بنابراین خانواده نوری از انوار الهی است که بر انسان می تابد. مربیان نیز نوری در جامعه هستند و محیط تربیتی(خانواده و مدرسه) نور الهی و نور پیوند دو نور است که باید باهم و در کنار هم باشند.

نماینده مجلس بیان داشت: پیامبران نیز موظف به تربیت انسان ها بودند، یعنی هم تزکیه و هم تعلیم و تربیت؛ حتی خداوند در قنوت نیز به علم و عمل صالح اشاره کرده است«ربِّ ذوالحِلمی وِ صابِرا»؛ در احادیث، قرآن و سخن بزرگان صحبت های بسیاری در خصوص تعلیم و تربیت شده است؛ اما مسئولین کم کاری می کنند.

***دولت دوازدهم؛ آموزش و پرورش را در سیاست های ابلاغی لحاظ کند

همتی با تأکید بر توجه دولت دوازدهم به مقوله مهم آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در کشورهای توسعه یافته جزء اولویت های اصلی ردیف های بودجه ای آنها است؛ این در حالی است که با وجود تأکیدات فراوان آیات و روایات که در دست داریم آنطور که شایسته و بایسته است در این خصوص اقدام  نشده است.

وی با اشاره به دستاوردهای خوب حوزه امنیت و نظام سلامت بر اساس طبق مصوبات مجلس و سیاست های دولت گفت: امیدواریم دولت دوازدهم آموزش و پرورش را به عنوان سومین رکن اصلی کشور در سیاست های ابلاغی خود لحاظ کند.

همتی تصریح کرد: امیدواریم دولت دوازدهم آموزش و پرورش را به عنوان سومین رکن اصلی کشور در سیاست های ابلاغی خود لحاظ کند.

***خانه و مدرسه کانون فرهنگ ساز هستند

محمد دستورانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه نیز با اشاره به پیوند خانه ، مدرسه ، مسجد و محله گفت: خانه و مدرسه کانونهای ارزش آفرین، فرهنگ ساز، انسان ساز و عالم ساز هستند.

وی بیان داشت: باید خانواده در محیط خانه و مربیان در محیط مدرسه به امر تربیت دانش آموزان همگام با یکدیگر گام بردارند.

بر اساس این گزارش؛ در این نشست؛ زنگ پیوند سال تحصیلی ۹۷-۹۶  به صورت نمادین در هفته پیوند اولیا و مربیان در دبیرستان آسیه سرخه نواخته شد.

لازم به یادآوری است؛ در این مراسم ابراهیمی عضور انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه آسیه نیز در سخنان کوتاهی انتظارات خود به نمایندگی از اولیا بیان کرد.

گفتنی است؛ تقدیر از اعضای انجمن اولیا و مربیان، اجرای سرود همگانی "احلی من العسل" و برگزاری سرود دانش آموزی با عنوان "نسل آفتاب" از دیگر برنامه ای این مراسم بود.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.