آخرین اخبار

دوشنبه, 2018/02/19 - 13:41
شهرستان سرخه
مدرس علوم حوزوی:
تداوم خط شهیدان کربلا رسالت امام سجاد(ع) بود
مدرس علوم حوزوی گفت: تبلیغ عاشورا و تداوم خط شهیدان کربلا رسالت امام سجاد بود.

حجت الاسلام صادق بخشی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه ضمن تسلیت به مناسبت ماه محرم ماهی که یادآور ایثار و شهادت و ولایتمداری حسین و یارانش است، اظهار داشت: درس های فراوانی می توان از عاشورا و قیام عاشوراییان فرا گرفت که از جمله مهمترین آنها ولایتمداری و ایستادگی و مقاومت یاران حسین(ع) است.

وی افزود: عاشورا اگر امروز در قلبها زنده است و سینه به سینه و نسل به نسل منتقل گشته است همگی به واسطه وجود نازنین حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بوده است.

مدرس علوم حوزوی به خصایص و برجستگی های اخلاقی امام سجاد(ع) اشاره کرد و بیان داشت:  امام سجاد (ع) در میان مردم محبوبیت و معروفیت ویژه ای به لحاظ علم، زهد و تقوا داشتند و همین ها خود عاملی بود که رگز به حاكمان اين جرات را نمى‌داده است كه به طور مستقيم با آن حضرت رويا رو شوند و به ستيز برخيزند.

حجت الاسلام بخشی با بیان اینکه تبلیغ عاشورا و تداوم خط شهیدان کربلا رسالت امام سجاد بود، افزود: این امام همام اهداف عاشورا و شهیدان کربلا را با گریه بر شهیدان نینوا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادتشان دنبال کرد.

وی اظهار داشت: بعد از عاشورا یزید و یزدیان سعی در تحریف حادثه عظیم عاشورا داشتند و شهادت امام حسین را خواست و جبر خدا اعلام کردند به همین منظور امام سجاد تمام تلاششان را در راستای روشنگری و حفظ نهضت عاشورا به کار بستند.

مدرس علوم حوزوی بیان داشت: جريان ولايت ستيزی از طرق مختلف فرهنگی، سیاسی و نظامی پس از واقعه کربلا شکل گرفت و همین توطئه ها و دسیسه ها در سرزمین های اسلامی آن زمان باعث شده بود که ایمان، تقوا و معنویت و همچنین عدالت و ولایت از جامعه رخبت ببندد.

بخشی با اشاره به تلاش امام چهارم شیعیان در احیای اسلام راستین گفت: امام سجاد (ع) در قالب دعا به مخاطبان شان بصيرت مي دادند و با اتخاذ سياست صبر و انتظار به بازسازي جبهه  ولايت مدار مي پرداختند.

 

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.