آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:50
شهرستان سرخه
ندای سرخه ‌گزارش می‌دهد؛
تجمع کسبه و بازاریان سرخه ای در اعتراض به برپایی یکشنبه بازار+ تصاویر
بازاریان سرخه ای در اعتراض به برپایی بازار هفتگی در این شهر در روزهای یکشنبه هر هفته در فرمانداری تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، بازاریان سرخه ای در اعتراض به برپایی بازار هفتگی در این شهر در روزهای یکشنبه هر هفته مغازه های خود را تعطیل و در فرمانداری تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولان شدند.
در این گزارش سعی کردیم که با تعدادی از مغازه‌داران معترض حاضر در تجمع گفت‌وگویی انجام بدهیم.
*یکشنبه بازار یکی از علل رکود بازار سرخه شده است
یکی از مغازه داران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: دستفروشانی که همه هفته در یکشنبه بازار بساط می کنند در حقیقت با فروش یک روز درآمدی برای یک هفته خود به دست می آورند و این در حالی است که ما در همین روز بیکار در مغازه های خود نشسته ایم و به عبارتی پشه می پرانیم.
وی ادامه داد: بسیاری از مردم سرخه با خرید اقلام مورد نیازشان از یکشنبه بازار دیگر نیازی ندارند که در طول هفته خرید انجام دهند و چون تمام خرید خود را برای یک هفته در آن بازار انجام داده اند.
این مغازه دار گفت: یکی از سنت های قدیمی که به ما رسیده است این بود که اگر به قبرستان می روید بعد از خروج گرد و خاک لباس خود را بتکانید و تمیز کنید و بعد به منزل بروید؛ حال امروز شاهدیم که بازار  هفتگی شهر سرخه در نزدیکی قبور مردگان برپا می شود و گرد و غبار روی میوه و لباس و ... می نشیند و همین اقلام وارد خانه می شود و بهداشت هیچ نظارتی بر این مسئله ندارد و از طرفی این سنت دیرینه نیز به فراموشی سپرده می شود.
***رسیدگی مسئولان به احوال کاسبان سرخه
یکی دیگر از مغازه داران نیز بیان داشت: از روز شنبه بازار ما مغازه داران خراب می شود چون مردم منتظر یکشنبه هستند که فرا رسید و خریدشان را از آنجا انجام دهند و دوشنبه ها نیز می شود گفت که با توجه به همین مسئله باز هم بازار ما کساد است.
این مغازه دار گفت: خواهش ما از مسئولان این است که هر چه سریعتر به این مسئله رسیدگی کنند.
****نقدینگی در سرخه پایین آمده است
یک بانوی فروشنده پوشاک در پاساژ تجاری مادر سرخه نیز گفت: نقدینگی در سرخه بسیار پایین آمده است و اگر وضع بر همین منوال ادامه یابد چاره ای جز بستن درب مغازه هایمان نداریم.
وی با ابراز گلایه مندی خود از وضعیت موجود ادامه داد: شرایطی همچون قبض آب و برق، عوارض شهرداری، مالیات، اجاره مغازه و جواز کسب و ... همه و همه برای ما مغازه داران است و این درحالی است که هیچ یک از این مسائل را کاسبان بازار هفتگی در یکشنبه بازار ندارند.
این بانو فروشنده گفت: مردم خرید خود را به صورت نسیه از ما مغازه داران انجام می دهند و پول نقدشان را در یکشنبه بازار خرج می کنند و این واقعا انصاف نیست.
* چراغ بازار سرخه رو به خاموشی است

یکی دیگر از کسبه ها نیز با اشاره به اینکه اکثر قریب به اتفاق فروشندگان یکشنبه بازار غیربومی هستند، گفت: با توجه به این موضوع شاهد خروج سرمایه از سرخه هستیم و به عبارتی سرمایه نقدی سرخه در جای دیگر و می شود گفت پول مردم سرخه صرف آبادانی دیگر شهرها می شود و ما همچنان انقدر خم یک کوچه ایم.
وی ادامه داد: عدم توجه مسئولان سبب شده است که شهر سرخه با خاموشی چراغ مغازه، پاساژ، خیابان ها و ... دچار رکود اقتصادی شود و بعد گلایه می کنیم که چرا مردم از سرخه به شهرها و استانهای دیگر مهاجرت می کنند.
گزارشگر؛ فاطمه صفا

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.