آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:50
شهرستان سرخه
در گفت و گو با یک بانوی طلبه بسیجی؛
31 سال است یک بسیجی هستم/ بانوی بسیجی الگوی عفاف و حجاب در جامعه باشند
فاطمه ادهم یکی از بانوان فعال بسیجی است که بصیرت، شجاعت، حسن خلق و اخلاص را مهمترین ویژگی های یک بسیجی دانست و گفت: یک بانوی بسیجی باید الگوی عفاف و حجاب در جامعه باشد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، به مناسبت هفته بسیج گفت و گویی با یکی از بسیجیان فعال طلبه به نام فاطمه ادهم که هم اکنون فرمانده گردان بیت المقدس شهرستان سرخه نیز هست؛ ترتیب داده شده است.

فاطمه ادهم در این گفت و گو عنوان کرد: مدت سه سال است که دربسیج  طلاب حوزه علمیه خدمت میکنم و دو سال نیز به عنوان مبلغ در راهیان نورشرکت کردم اگر قسمت باشد؛ هفته آینده هم ازطرف بسیج عازم هستم.

وی بیان کرد: رتبه درسال92در جشنواره صالحین رتبه برتر معرفی شدم و در سال95گردان کوثردر جشنواره اشراف حایز رتبه اول استانی شد.

این بانوی فعال بسیجی به وِیژگی یک بسیجی واقعی اشاره و اظهار کرد: داشتن بصیرت، شجاعت، حسن خلق و اخلاص از مهمترین ویژگی های یک بسیجی است.

ادهم گفت: یک بسیجی باید درهرکاری خداوند منان را در نظرداشته باشد؛ خود را در قبال کاری که پذیرفته متعهد باشد؛ خوش اخلاق و خوش برخورد باشد.

وی در خصوص اهمیت حجاب وعفاف گفـت: یک بانوی بسیجی بايد حجاب خود را دراجتماع رعایت کند و الگو برای جامعه باشد.

این بانوی طلبه بسیجی افزود: کسی عفاف دارد که حجاب داشته باشد؛چرا که قلب پاک موجب بارورشدن میوه بدحجابي نخواهدشد و پوشش ظاهری به معنای برخورداری از مراحل حجاب نیست.

ادهم تصریح کرد: دریک جمله به فرموده امام راحل (ره) دراین دنیا افتخارم این است که خود بسیجیم در کلام آخر یک بسیجی باید پیرو خط ولایت فقیه باشد و گوش به فرمان رهبر عزیزمان باشیم.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۶۵ وارد بسیج شدم و به عنوان نیروی عادی خدمت کردم و در سال ۱۳۷۱ به عضویت فعال درآمدم و در سال ۱۳۷۲ در گردان ۱۲۰ الزهرا با وظیفه فرمانده‌ی هسته و رشته رزمی دفاعی مشغول فعالیت شدم و در سال ۱۳۹۰ با ارتقا‌ی عضویت بسیجی فعال به بسیجی کادر در اعضای شورای پایگاه آسیه معرفی شدم و به مدت۳ سال در پایگاه نامبرده به عنوان سرگروه حلقه صالحین شهید محمدرضا ابراهیمی خدمت کردم و درسال تیرماه ۱۳۹۵ به عنوان فرمانده گردان معرفی شدم.

این بانوی بسیجی با اشاره به اینکه گردان کوثر از سال ۱۳۹۴ به طور غیر رسمی فعالیت خودرا شروع کرده و در تیرماه ۱۳۹۵ به صورت رسمی آغاز به کار کرد؛ عنوان کرد: ابتکارات حضور افراد با تجربه در کنار نشاط و جوانی باعث می شود کارها را بهتر پیش برد و به اهداف خود نزدیکتر شویم.

ادهم  مهمترین عوامل موفقیت خود را پشتیبانی و حمایت فرمانده سپاه ناحیه سرخه و عملیات ناحیه برای تشکیل گردان کوثر ، پشتیبانی و حمایت فرمانده محترم حوزه،  استفاده از فرماندهان با تجربه در گروهان ها؛  انتخاب ارکان با تجربه در گردان جهت انجام ماموریت های گردان؛  انجام ماموریت های گردان با مشورت رده های بالا و اعضا گردان عنوان کرد.

وی گفت:  بنابر فرمایشات امام خامنه ای(مدظله العالی) جمعیت عظیم چند میلیونی باید آموزش پیدا کنند؛هم آموزش رزمی و نظامی  هم آموزش امنیتی و خیابانی و طبعاً عقیدتی سیاسی، برنامه ریزی باید وجود داشته باشد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.