آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:45
شهرستان سرخه
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه:
کاهش آسیب های اجتماعی در گرو توجه به حوزه سلامت است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه در همایش انجمن خیرین سلامت گفت: کاهش آسیب های اجتماعی در گرو توجه به حوزه سلامت است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، همایش انجمن خیرین سلامت سرخه در سالن باران فرهنگسرای اداره ارشاد سرخه با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه گفت: با توجه به ساختار مجمع خیرین سلامت در سال های اخیر کارهای بسیار خوب و بزرگی انجام شده است که ثمرات آن عاید حوزه سلامت شده است از قبیل خانه های بهداشت و مراکز درمانی، خریداری تجهیزات برای مراکز بهداشتی و درمانی و نظایر اینها که همگی توسط خیرین احداث و انجام شده است.

لیلا اسکندری در ادامه با اشاره به وضعیت نامطلوب کشور در بحث آسیب های اجتماعی اظهار داشت: قسمتی از کاهش این آسیب ها بر عهده دانشگاه های علوم پزشکی است.

وی افزود: اگر جامعه دچار آسیب شود و فقر و دیگر آسیب ها در آن فراگیر دیگر اثری از سلامت اجتماعی نخواهد ماند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه اظهار کرد: بسیاری از مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی، حوادث و سوانح و سرطان ها به فشارهای عصبی بر می گردد که منشأ آن نیز همان گرفتاری ها و آسیب هایی است که در خانواده و اجتماع وجود دارد.

اسکندری بیان کرد: بسیار خوب و بجاست که خیرانی که سرمایه خود را در بخش های مدرسه سازی و دیگر امور خیر صرف می کنند به این امر نیز توجه داشته باشند که اگر قدمی در راستای کاهش بیکاری از طریق ایجاد اشتغال برای جوانان و یا سرپرستی و حمایت از خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست، حمایت از بیماران صعب العلاج و افراد تنگ دست بر دارند کاری بس بزرگ انجام داده اند که سلسله وار اثرات و برکات آن عاید نه یک فرد بلکه یک اجتماع خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد در سال آینده که همایش مجمع خیرین سلامت برگزار شود آمار قابل توجهی از این نوع کمک ها ارائه شود.

****خدمات اجتماعی اولویت بندی شود

حجت الاسلام حسن زمان پور کیاسری از اساتید علوم حوزوی نیز در این همایش گفت: بهداشت در دین هدیه پیامبر گرامی اسلام(ص) است.

وی بیان داشت: همانگونه که در اسلام برای عبادت ارزش قائل شده است؛ برای بهداشت نیز سفارشات بسیاری در بخش هایی با عنوان طهارت و اطعمه و اشربه شده است و آیات فراوانی نیز اشاره به بحث خوراکی ها و تمیزی و نظافت آمده است و اینها همگی نشانه اهمیت این موضوع است.

این استاد برجسته اخلاق گفت: بحث انفاق، دستگیری از نیازمندان، صدقه و با هم شاد بودن نیز از دیگر سفارشات دین مبین اسلام است و این دین به ما آموخته است که اگر نتوانستی کسی را شاد کنی باعث رنجش او نشو.

حجت الاسلام زمانپور افزود: به فرموده حضرت علی (ع)"کار خیر هرگز فانی نمی شود"؛ بنابراین هر کس به اندازه وسعش در راستای دینداری خرج کند و از آنچه که دوست دارد انفاق کند.

وی بیان کرد: برخی از خیران تصورشان این است که صرف سرمایه شان برای ساخت مسجد و مدرسه در اولویت باید باشد و اثرات بهتر و بیشتری دارد و حال آنکه خدمت اجتماعی باید اولویت بندی و سنجید شود؛ برای مثال اگر در سرخه نیاز به مواردی دیگر برای انجام کار خیر است؛ همان کار انجام شود.

گفتنی است؛ در این همایش کلیپی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه از فعالیت های خیرخواهانه انجمن خیرین سلامت سرخه پخش شد؛ گزارشی که در آن از مراقبت از بیماران توسط بهورز، ویزیت رایگان در روستاها در مناسبت های بهداشتی، برپایی چادر سلامت و انجام رایگان، عیادت مسئولان از مسئولان، ویزیت رایگان دندانپزشکی در روستاهای تابعه سرخه، تجهیز خانه بهداشت سرخه به نمایش گذاشته شد.

خاطرنشان می شود؛ تقدیر از رابطان بهداشت و خیران سلامت شهرستان سرخه از دیگر برنامه های این همایش بود.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.