آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:51
شهرستان سرخه
.
برگزاری کارگاه آسیب شناسی شایع ورزشی و راه های پیشگیری ازآن در سرخه
هیات پزشکی ورزشی استان سمنان به درخواست هیات پزشکی ورزشی سرخه کارگاهی با عنوان آسیب شناسی شایع ورزشی و راه های پیشگیری از آن را در سرخه برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه؛ کارگاه آسیب شناسی شایع ورزشی و راه های پیشگیری ازآن با حضور دکتر رمضان حیدریان رئیس هیات پزشکی ورزشی استان سمنان، صدیقه خادم دبیر هیات پزشکی ورزشی استان سمنان، دکتر حسن شکرالهی رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان سرخه و مسئولان شهرستانی، مربیان و ورزشکاران در سالن یادگار امام(ره) این شهرستان برگزار شد.

دکتر حسن شکرالهی رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان سرخه ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار کرد: امر به ورزش امر به معروف است؛ چرا که موجب افزایش صله رحم و تقویت همدلی و همزبانی و در نهایت رقم خوردن سلامت فردی و اجتماعی در بستر سبک درست زندگی ایرانی اسلامی خواهد شد.

وی افزود: مقام عظمای والایت نیز بر امربه  ورز ش  تاکید دارند و می فرمایند: « در مسأله‏ امر به معروف و نهی از منکر، فقط نهی از منکر نیست؛ امر به معروف و کارهای نیک هم هست، برای جوان، درس خواندن، عبادت کردن، اخلاق نیک، همکاری اجتماعی، ورزش صحیح و معقول و رعایت آداب و عادات پسندیده در زندگی، همه جزو اعمال خوب است، برای یک مرد، برای یک زن و برای یک خانواده، وظایف خوب و کارهای بزرگی وجود دارد، هرکسی را که شما به یکی از این کارهای خوب امر بکنید به او بگویید و از او بخواهید امر به معروف است.»

رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان سرخه عنوان کرد: تحقیقات نشان می دهد که ورزش علاوه بر اینکه برای حفظ سلامت جسمانی مفید است، برای سلامت و بهداشت روانی و برای پیشگیری از بروز ناهنجاریهای روانی بسیار موثر است و از اضطراب و افسردگی می کاهد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد؛  البته باید دقت کنیم که اصوال درست ورزش کردن را رعایت کنیم تا در حین ورزش آسیب نبینیم.

همچنین دکتر رسول باقری در راستای جلوگیری از آسیبهای ورزشی و پیشگیری از این آسیبها گفت: آسیب ورزشی و پیشگیری از آن از مقولات مهم طب ورزش است، آسیب های ورزشی اغلب  بطور موثر درمان می شوند؛ و از سویی بسیاری از صدمات ورزشی و عوارض ناشی از آن را می توان پیشگیری کرد؛ بنابراین افرادی که دچار صدمه دیدگی ورزشی می شوند به نحو رضایتبخشی دوباره به ورزش باز می گردند.

وی در ادامه به آموزش مربیان و ورزشکاران در مواجه شدن با آسیبهای ورزشی پرداخت و نکات ضروری  برای جلوگیری از آسیب دیدگی ضمن ورزش را در این کارگاه آموزش داد.

گفتنی است: در خاتمه از هیاتهای برتر ورزشی شهرستان سرخه با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.