آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:41
اخبار ایران و جهان
سخنگوی اورژانس تهران:
استقرار نیروهای اورژانس در میادین اصلی/ ماسک مناسب برای روزهای آلوده
سخنگوی اورژانس تهران با اشاره به اینکه مراجعات به اورژانس تهران در پی تشدید آلودگی هوا افزایش می‌یابد، گفت: اورژانس تهران به دلیل آلودگی هوا تیم‌هایش را در میادین اصلی پایتخت مستقر کرده است.

به گزارش ندای سرخه، حسن عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با تمهیدات اورژانس در روزهای آلوده اظهارداشت: اورژانس تهران تیم‌هایش را در نقاط مهم پایتخت مستقر کرده و علاوه بر پایگاه‌های شهری موجود، تعدادی آمبولانس در میدان‌ها و مناطق اصلی پایتخت مستقر شدند.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی در روزهایی که آلودگی هوا تشدید می‌شود مراجعات به اورژانس تهران نیز افزایش می‌یابد، گفت: نیروهای اورژانس جهت کمک به افرادی که به دلیل آلودگی دچار مشکل می‌شوند،  آماده باش کامل دارند.

سخنگوی اورژانس تهران در ارتباط با ماسک مناسب برای روزهای آلوده اظهارداشت: ماسک‌های ساده بیشتر در اتاق‌های جراحی یا توسط پزشکان در مطب‌ها مورد‌استفاده قرار می‌گیرند. در روزهایی که هوا آلوده است تنها کاری که از پس این ماسک‌ها بر می‌آید جلوگیری از رسوب مواد معلق بزرگ در هواست.

*ماسک‌های N95 بخرید

وی افزود: ماسک‌های ساده از ورود ‌ذرات معلق کوچک جلوگیری نمی‌کنند ‌و این ذرات با ابعاد کوچک به‌راحتی می‌توانند وارد سیستم دستگاه تنفسی افراد شوند و مشکلات متعددی را به‌وجود آورند. اما در این موارد استفاده از ماسک فیلتر‌دار یعنی ماسک N95  می‌تواند نقش موثری در تضمین سلامت شما داشته باشد.

سخنگوی اورژانس تهران با بیان اینکه این ماسک‌ها هم نیاز به تعویض دارند، گفت: اگر فردی هستید که روزانه ساعات زیادی را در هوای آزاد سپری می‌کنید، بهتر است ماسک خود را به‌طور روزانه تعویض کنید و فردا از ماسک جدید استفاده کنید، اما اگر خانم خانه‌داری هستید و بیشترین ساعتی که در بیرون از منزل سپری می‌کنید حدود یک ساعت است، می‌توانید هر دو روز یک‌بار ماسک فیلتر‌دار خود را تعویض کنید.

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.