آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:34
شهرستان سرخه
صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان؛
نخستین جشنواره توانمندیهای بانوان شهرستان سرخه افتتاح شد
صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان؛ نخستین جشنواره توانمندیهای بانوان شهرستان سرخه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، نخستین جشنواره توانمندیهای بانوان شهرستان سرخه با حضور علیمحمد مؤیدی زاده فرماندار سرخه، شهردار سرخه، اعضای شورای اسلامی شهر سرخه و جمعی دیگر از مسئولان افتتاح شد.

استقبال 70 درصد از روستائیان از جشنواره توانمندی های بانوان شهرستان سرخه

در حاشیه افتتاح این جشنواره الهام شکری فعال اجتماعی دبیر بخش روستایی جشنواره توانمندی بانوان شهرستان سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه گفت: این جشنواره برای نخستین بار در شهرستان سرخه برپا می شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره  به نمایش گذاردن توانمندی بانوان شهرستان سرخه، کمک به اقتصاد خانواده و فروش محصولات است.

این فعال اجتماعی با اشاره به اینکه 10 روستای شهرستان سرخه دارای دهیاری هستند، افزود: از این تعداد هفت روستا در این جشنواره به ارائه محصولات خود می پردازند و این نشان از استقبال خوب بانوان روستایی از جشنواره است.

وی با بیان اینکه 10 غرفه مربوط به بخش روستایی است، گفت: غرفه ها به طور رایگان در اختیار غرفه داران قرار گرفته است و تمام هزنیه های جانبی بر عهده مسئولان جشنواره است.

شکری عنوان کرد: غرفه ها در بخش روستایی شامل صنایع دستی، محصولات لبنی، محصولات بومی روستایی است که از هفت روستای افتر، بیابانک، اروانه، امامزاده عبدالله، امامزاده زید، ایج در این جشنواره حضور دارند.

حمایت از بانوان و توانمندسازی زنان خانه دار از اهداف برپایی این جشنواره است

همچنین زهرا فیض کارشناس امور بانوان فرمانداری و دبیر نمایشگاه در بخش شهری به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه قرار بر این بود که جشنواره استانی برگزار شود؛ اما متأسفانه به دلیل عدم تعلق گرفتن اعتبار جشنواره کنسل شد و ما در بخش شهرستانی تصمیم گرفتیم این جشنواره را در شهرستان سرخه برگزار کنیم.

وی گفت: با رویکرد کمک و پیشرفت و ارتقای جایگاه بانوان و حمایت از بانوان و توانمندسازی زنان خانه دار این جشنواره برپا شده است.

دبیر جشنواره در بخش شهری با اشاره به اینکه 20 غرفه مربوط به بخش شهری است که جمعا با بخش روستایی 30 غرفه دایر شده است، گفت: این غرفه ها غرفه ها شامل صنایع دستی، نمددوزی، عروسک بافی، حوله بافی، چرم دوزی ، شیرینی پزی و ...

فیض با اشاره به اینکه این جشنواره به مدت دو روز در بازدید صبح از ساعت 8 تا 13 و در بازدید بعد ازظهر 15 تا 20 شب دایر است، افزود: از مردم شریف سرخه جهت بازدیدازنمایشگاه توانمندی بانوان شهرستان سرخه دعوت به عمل می آید.

بر اساس این گزارش؛ نخستین جشنواره توانمندی های بانوان شهرستان سرخه در خیابان وادی السلام؛ سالن ورزشی شهدای سرخه در روزهای 19 و 20 بهمن ماه دایر است.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.