آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:38
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
حضور همگانی و حماسی در راهپیمایی 22 بهمن یک تکلیف است
امام جمعه سرخه با تأکید بر اینکه حضور حماسی در راهپیمایی 22بهمن یک تکلیف خطیر است، گفت: اقتدار نظاممان را با شرکت در راهپیمایی به رخ جهانیان خواهیم کشاند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در خصوص اهمیت شکرگزاری به درگاه خداوند مطالبی ایراد کرد و گفت: هر کسی که در مقابل نعمات الهی شکرگزار باشد نعمتش افزون می شود و بالعکس هر آنکه کفران نعمت کند از نعماتی که در اختیار دارد کاسته می شود.

وی افزود: یکی از برجستگی های اخلاقی انسانهای مومن و متقین و پرهیزکاران شکرگزاری به درگاه خداوند است.

امام جمعه سرخه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی ؛ نخستین اطلاعیه سیاسی خود را در اردیبهشت ماه سال 42 منتشر کرد؛ امام راحل در آستانه آن حرکت انقلابی تنها بودند؛ امام ما یک قیام کننده بود؛ او یک مجاهد به معنای واقعی کلمه بود؛ او اهل قعود نبود که بنشیند؛ خداوند متعال به امام خمینی(ره) راه را نشان داد؛ امام عزت را از پروردگار جهانیان طلب کرد و خداوند نیز او را عزیز کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به تعبیر رهبر مظم انقلاب هنوز در میانه راه است، بیان کرد: حضرت آقا برای انقلاب منظومه ای ترسیم کرده اند در پنج حلقه که حلقه نخست آن یعنی انقلاب اسلامی محقق شده است؛ نظام اسلامی نیز شکل گرفته و حلقات دیگر آن یعنی دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در آخر تحقق تمدن اسلامی نیز باید جامع و کامل شکل بگیرد؛بنابراین ما نباید دلخوش کنیم که انقلاب شد و وظیفه ما تمام شده است؛ باید این حلقات محقق تا تمدن اسلامی شکل بگیرد.

فاطمی بصیر تصریح کرد: انقلاب اسلامی مادام در حال بازآفرینی فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است و هم اکنون با وجود اینکه در آستانه چهلمین طلوع انقلاب هستیم؛ انقلاب ما جوان است و هرگز پیر و فرتوت نمی شود.

وی تأکید کرد: ظهور و حضور جوانان بعد از انقلاب در میادین مختلف و عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ... از محسنات انقلاب است.

امام جمعه سرخه با تصریح به اینکه نظام سلطه به دنبال تغیر ماهیت انقلاب است، گفت: با آمریکا نمی توان به توافق عادلانه رسید حال اگر به فرموده رهبر معظم انقلاب به توافق هم برسیم ما امنیت اسراییل را تهدید خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اعتماد به آمریکا یک سراب و خودفریبی است و ما هر گز گول دست چودنی در استین مخملین را نخواهیم خورد و مفتخریم در دنیا اعلام کنیم؛ دشمن استکبارگران هستیم نه از روی جهالت و تعصبا کورکورانه بلکه بر اساس حکمت و درایت با آنها در جنگیم.

امام جمعه سرخه با تأکید بر اینکه حضور حماسی در راهپیمایی 22بهمن یک تکلیف خطیر  است، گفت: اقتدار نظاممان را با شرکت در راهپیمایی به رخ جهانیان خواهیم کشاند.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدشاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان امروز در جمع نمازگزاران شهرستان سرخه در نماز عبادی سیاسی جمعه حضور داشتند.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.