آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:33
شهرستان سرخه
گفت و گو با یک هنرمند؛
نقش هنرمندان در انتقال دستاوردهای انقلاب را نباید نادیده گرفت
یکی از هنرمندان تئاتر گفت: هنرمندان در انتقال ارزش ها و دستاوردهای انقلاب نقش بی بدیلی دارند که نباید نادیده گرفته شوند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، محسن زکی متولد سال 54 است و هنر بازیگری، کارگردانی و نویسندگی را از دوران ابتدایی و به صورت جدی تر در دوران راهنمایی و دبیرستان آغاز کرده است و پس از آن نیز با دریافت مدرک حرفه ای بازیگری و کارگردانی آثار فراوانی را به روی صحنه برده است.

از جمله تئاترهای وی "غریب اما غریب"، از "کوفه تا کوفه "و" مجلس ضربت زدن" است.

وی در دو فیلم تلویزیونی "جاده ابریشم" و "عروس" نیز نقش آفرینی کرده است و کاری که در دست اجرا دارد نیز نمایشی برای گروه سنی کودک و نوجوان است که در اسفندماه سال جاری به روی صحنه خواهد رفت.

وی همچنین دو تئاتر نمایشی را با نام های "نقل قول عاشقان" و "اسیر تنهایی" را در کارنامه هنری خود دارد در این دو به وقایع دوران قبل از انقلاب و انقلابیونی که توسط ساواک شکنجه شده اند، پرداخته شده است؛ به همین منظور به سراغ وی رفتیم و گفت و گویی را با محوریت نقش هنرمندان در انقلاب ترتیب داده ایم که در ذیل می خوانید؛

این کارگردان و نویسنده در خصوص اثرگذاری هنر در پیروزی انقلاب گفت: بدون شک هنر و هنرمندان جایگاهی ویژه در جامعه دارند و بارها و بارها دیده، خوانده و شنیده ایم که هنرمندان تأثیر بسزایی در پیروزی انقلاب داشته اند؛ افرادی که با انتقال سخنان امام خمینی(ره) در آن روزها به هر شکل و طریقی نمایشنامه، موسیقی و ... سعی و تلاششان را در راه و مسیر پیروزی صرف کردند.

محسن زکی بیان کرد: هنر یک ابزار است و به دیگر سخن می توان گفت یک ابزار ارتباط جمعی است که می تواند در ذهن و فکر طیف گسترده ای از مردم شور و هیجانی که منجر به حرکت شود؛ ایجاد کند.

وی افزود: سروده های انقلابی را هنوز هم که بعد از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب می شنویم؛ جوشش و غلیانی عجیب در وجود انسان رخ می دهد و این نشانگر تأثیر هنر است.

این نویسنده و کارگردان و بازیگر تئاتر گفت: امام خمینی (ره) خدمات فراوانی را با انقلابشان به ملت ایران هدیه کردند که یکی از آنها آشتی بین مردم با  هنر بود و سروده های انقلابی و میهنی از همان زمان آغاز شد و بسیاری از آثار ادبی که در عصر اجازه انتشار نداشتند در عصر امام خمینی(ره) اجازه نشر گرفتند و همه اینها گواهی بر اهمیت نقش هنر و هنرمند در مسیر انقلاب است.

زکی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند"هنر، بهترین وسیله برای انعکاس مفاهیم اسلامی و انسانی است؛ انقلاب و جامعه‏ی اسلامی برای برقراری ارتباط و ابلاغ مکنونات قلبی خود به مخاطبان خود به هنر فاخر و برجسته نیاز دارد".

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.