آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:34
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
مردم سالاری دینی بنیاد اندیشه امام خمینی (ره) در تأسیس انقلاب بود
امام جمعه سرخه گفت: بنیاد اندیشه امام خمینی(ره) در ایجاد و تأسیس انقلاب بر اساس مردم سالاری دینی بود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه؛ حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام جمعه سرخه  در راهپیمایی 22 بهمن ماه در جمع مردم ولایت مدار سرخه ضمن تبریک طلیعه خجسته چهلمین سال استقلال آزادی جمهوری اسلامی گفت: روز بیست و دوم بهمن ماه بهترین فرصت برای بازنگری و بازبینی اندیشه های محکم و استوار بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است.

وی افزود: در این جمع مبارک جمع پر از شور و شعور انقلابی به چند اصل از اصول محکم امام خمینی (ره) اشاره می کنم که نخستین اصل؛ اصل مردمی بودن انقلاب است.

امام جمعه سرخه ادامه داد: بنیاد اندیشه امام خمینی(ره) در ایجاد و تأسیس انقلاب بر اساس مردم سالاری دینی بود؛ امام معتقد بود قدرت منهای مردم و حکومت بدون رضایت مردم هیچ اساسی ندارد و بر همین اساس بود که امام راحل بارها فرمودند" میزان رأی ملت است".

فاطمی بصیر گفت: دومین اصل از اصول محکم امام جمهوری اسلامی ایران بود و امام اعتقاد داشت که حکومت اسلامی حکومتی بر پایه قوانین اسلامی است و با استبداد و خودکامگی جمع نمی شود و حفظ نظام از دیدگاه امام از اوجب واجبات است.

وی بیان کرد: امام خمینی(ره) بر این باور بود که دموکراسسی اسلام کاملتر از دموکراسی غربی است؛ ایشان برای حفظ حریم هویت نظام و انقلاب اسلامی حتی استفاده از واژه های عاریتی مثل جمهوری دموکراتیک را منع فرمودند و در نوآوری و واژه سازی در چهارچوب نگاه دینی و اعتقادی تأکید داشتند.

امام جمعه سرخه بیان کرد: اصل سوم اصل مترقی و متعالی ولایت مطلقه فقیه است که بزرگترین پشتوانه برای نظام و مردم است امام خمینی (ره) معتقد بود که ولایت فقیه در امتداد ولایت رسول الله است؛ ولایت فقیه در اندیشه امام راحل گویای این حقیقت است که راه ولایت از راه ائمه جدا نیست.

فاطمی بصیر گفت: ولایت فقیه یعنی ولایت بر امور که نگذارند این امور از مجرای خویش خارج شود.

وی افزود: امام خمینی(ره) تأکید داشتند که پشتیبانی از ولایت فقیه موجب مصون ماندن کشور  از آسیب هاست لذا فرمودند "پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیبی نرسد".

امام جمعه سرخه بیان کرد: اگر کسانی با ولایت فقیه دشمنی می کنند؛ بدانند این دشمنی از سر ترس است از سر نفرت و بی زاری از اسلام است و حذف ولایت فقیه به تعبیر امام یعنی دیکتاتوری و ولایت فقیه یعنی نفی دیکتاوری.

فاطمی بصیر گفت: در چندجا در صحیفه نور امام خمینی (ره) ایشان فرمودند "اگر فقهیی یک مورد دیکتاتوری کند از ولایت می افتد  خدا می داند که ذره ای برای خود حق و امتیاز قائل نیستم اگر تخلفی از من سرزند، اگر به من بگویند خدمتگذار بهتر است از اینکه به من بگویند رهبر؛ اسلام ما را موظف کرده است که خادم مردم باشیم؛ من خود را خادم و سرباز مردم می دانم".

وی تصریح کرد: مجلس، دولت، قوه قضاییه، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی همه و همه خدمتگذران مردم هستند نه فرمان فرما.

امام جمعه سرخه گفت: چهارمین اصول از اندیشه های امام حفظ نهاد مرجعیت است امام معتقد بود اصلی ترین دلیل شکست نهضت مشروطه حذف روحانیت بود.

بر اساس این گزارش؛ قطعنامه پایانی راهپیمایی باشکوه 22 بهمن ماه در سرخه قرائت شد و مردم با فریاد "الله اکبر" بند بند این قطعنامه را تأیید کردند.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.