آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:35
شهرستان سرخه
گلایه یک مربی تکواندو در سرخه؛
مربیان ورزشی غیربومی در سرخه نیاز به حمایت دارند/ مشکل اخذ کمربند تکواندوکاران سرخه ای در پیچ و خم اخذ مجوز برای سالن ورزشی
یک مربی رشته تکواندو در سرخه از برخی مشکلات موجود گفت و بر حمایت مسئولان از ورزشکاران و مربیان رشته های ورزشی تأکید کرد.

رقیه حجم رستمی مربیگیری درجه دو و داوری رشته تکواندو در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه، اظهار داشت: از سال 91 به طور حرفه ای مربیگری را آغاز کرده ام.

وی با اشاره به اینکه از سال 92 در دو رده سنی خردسالان و نونهالان در سرخه به عنوان مربی فعالیت می کنم، گفت: در حال حاضر 17 تکواندو کار را در سرخه سه روز در هفته روزهای فرد آموزش می دهم.

این مربی کاراته با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف مربیان در رشته های مختلف ورزشی قهرمانی است، گفت: بنده نیز تنها هدف ارتقای سطح ورزش تکواندو در هر کجا که مربی بوده ام و رسانده شاگردانم به سطح قهرمانی و کسب عناوین برتر در مسابقات شهرستانی و استانی و کشوری است و خوشبختانه شاگردانم در سرخه تا  کنون با حضور در مسابقات شهرستانی واستانی توانسته اند مقام های قابل توجه و برتری را کسب کنند و این همان نتیجه کاری است که خستگی ها و مشکلات را مرتفع می کند.

حجم رستمی با گلایه مندی از عدم حمایت مسئولان امر از این رشته ورزشی بیان کرد: یک سال است که در گیر و دار و پیچ و خم اخذ مجوز برای سالن ورزشی تختی سرخه هستیم؛ این مجوز را داشتیم اما تمدید نشد و یک سال است دوندگی می کنیم که این مجوز را بگیریم؛ اما هنوز این مشکل حل نشده و تا زمانی که این مشکل مرتفع نشود نمی توانند تکواندوکاران سرخه ای کمربند خودشان را ارتقا بدهند و به درجه های بالاتر برسند.

وی افزود: تکواندوکاران جدید باید ثبت سایت فدراسیون تکواندو شوند و تا زمانی که سالن مجوز نداشته باشد؛ این امکان فراهم نخواهد شد و لازم است باید هیئت تکواندوی سرخه در سایت کشوری ثبت شود؛ این مشکل تنها به دست مسئولان امر در سرخه و هیئت تکواندوی استان سمنان حل می شود؛ که تا کنون متأسفانه اقدام و حمایتی انجام نشده است.

این مربی ورزشی با برشماری عوامل پیشرفت ورزش در سرخه در رشته های مختلف ورزشی گفت: یکی از عوامل حضور ورزشکاران تکواندوکار در مسابقات کشوری و لیگ های کشوری است؛ اما متأسفانه هزینه های لیگ های کشوری بالاست و به راحتی با  ثبت نام که هزینه ای 2 تا شش میلیونی (بسته به رده سنی) و ایاب و ذهاب جمعا 25 میلیون  هزینه در بر دارد؛ بنابراین باید ورزشکار حمایت شود؛ البته اگر خواهان پیشرفت ورزشکارانمان هستیم.

حجم رستمی یکی دیگر از مشکلات موجود در فضای ورزشی سرخه را اینگونه عنوان کرد: در شهرستان سرخه این نگاه و نظر وجود دارد که باید تیم ورزشی همه از افراد بومی باشند؛ در حالی که متأسفانه باید بگویم این نگاه جای تأسف دارد؛ چون سرخه شهرستانی نوپاست و هیچ وقت نمی توانیم در چهار رده سنی در تکواندو شاهد رشد و پیشرفت و موفقیت باشیم؛ باید مردم سرخه بدانند که اگرورزشکاران تکواندوکار غیربومی جذب تیم تکواندوی سرخه شوند؛ هر مقامی که کسب شود به نفع سرخه و به نام این شهرستان تمام می شود.

وی گفت: من هم خودم بومی نیستم و احساس می کنم به همین دلیل حمایتی از من و ورزشکارانم صورت نمی گیرد؛ این ورزشکاران سرخه ای دست کم در رشته تکواندو باید 11 سال کار کنند و ورزش کنند تا به درجه مربیگری برسند؛ پس در حال حاضر آنچه می تواند به این رشته ورزشی در سرخه کمک کند حمایت است والا خود بنده اگر عشق و علاقه به کارم نداشتم از این رشته و مربیگری خیلی پیشتر از این دلسرد می شدم.

این مربی تکواندو در سرخه گفت: تکواندو از ورزش های مفیدی است که باعث افزایش اعتماد به نفس در ورزشکار؛ افزایش تمرکز و نظم بیشتر در کارها و تقویت استقامت بدنی می شود در حالی که متأسفانه نگاه برخی از خانواده ها این است که این ورزش برای دختران ضرر دارد که این تفکری غلط است.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.