آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:27
شهرستان سرخه
مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه:
6 ابتکار دانش آموزان سرخه به مرحله استانی جشنواره جابربن حیان راه یافت
مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه گفت: از 30طرح و اختراع و ابتکار رسیده به مرحله شهرستانی جشنواره جابربن حیان ،شش طرح برتر دانش آموزان سرخه؛ به مرحله استانی این جشنواره راه یافت.

طاهره جمال مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه از برپایی جشنواره داوری طرح های جابربن حیان در این پژوهش سرا خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره مدارس مجر ی طرح  ها و ایده های دانش آموزان  خود را در قالب  طبقه بندی  تحقیق طراحی و ساخت آزمایش  به پژوهش سرا ارسال  کردند  و دانش آموزان مجری با حضور در جشنواره و پاسخگویی به سوالات داوران به دفاع از طرح های اجرایی خود پرداختند.

مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه بیان کرد: هدف از این جشنواره تقویت خلاقیت و پرورش ذهن خلاق دانش آموزان و هدایت استعدادها است.

وی خاطرنشان کرد: 30 طرح از دانش آموزان هفت مدارس شهرستان سرخه و روستاهای تابعه آن به جشنواره طرح جابربن حیان جهت داوری ارسال شده است.

جمال بیان کرد: طرح ها توسط سه داور به همراه شش ناظر داوری شدند که این طرح ها در بخش تحقیق از دبستان حضرت معصومه(س) به نام "سمی با طعم دلپذیر (نوشابه)" به تهیه کنندگی خانم ها غزل شهابی، آیلار چتری و کیمیا سبحانی به بخش استانی راه یافتند.

وی افزود: در بخش طبقه بندی طرحی از دبستان شهید امامی با نام "پویا و پرتوان" به تهیه کنندگی آقایان صادق نجار، ابوالفضل منصوری، دانیال رضایی به بخش استانی راه یافت.

مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه از دیگر طرح های راه یافته به بخش استانی را در بخش آزمایش طرحی از دبستان مقداد نام برد که نام آن " آزمایش اشک یخ" بود که توسط دانش آموزان یاسین امامی، امیر اسیری و ابوالفضل رحیمی به انجام رسیده است.

جمال ادامه داد: در بخش نمایش علمی نیز طرحی با نام "سلول های بنیادین" از آموزشگاه شایستگان به مرحله استانی راه یافت که این طرح توسط دانش آموزان علیرضا کوهپایه، سجاد سبوحی و علی ادهم انجام شده است.

وی گفت: در بخش نمایش عملی (مدل) نیز از آموزشگاه قائم طرح "قنات مظهر روشنایی" توسط دانش آموزان علی اصغر مؤمن آبادی، امیرحسین عبدالرحمن و مهدی مؤمن آبادی آماده شده است که این طرح نیز موفق شد به مرحله استانی راه یابد.

مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه بیان کرد:  از آموزشگاه مقداد در بخش طراحی ساخت طرحی با نام "رباط همه کاره شگفت انگیز" توسط دانش آموان محمدبین مونسان، علی قیومی و ابوالفضل حیدری به مرحله استانی راه یافت.

جمال با اشاره به اینکه مسابقات مرحله استانی طرح جابر در سال 97 برگزار می شود، تأکید کرد: طرح های راه یافته به مرحله استانی به منظور تقدیر و تشویق دانش آموزان طی  مراسمی تقدیر به عمل خواهد آمد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.