آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 14:01
شهرستان سرخه
گلایه یک نانوا از مسئولان؛
صدور مجوزهای جدید؛ نان نانواداران قدیمی را آجر کرده است
متصوی نانوایی بربری زائرسرای سرخه با 32 سال کار در این شغل از صدور مجوزهای جدید برای راه اندازی نانوایی در سرخه گله مند است و از مسئولان درخواست توجه بیشتر به این امر را دارد.

رجبعلی فیاض پور متصدی نانوایی بربری زائرسرای سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه گفت: از سال 64 در تهران به عنوان یک نانوا مشغول به کار شده ام.

وی با بیان اینکه به جز شغل نانوایی کار دیگری بلد نیستم، گفت: از سال 84 نانوایی بربری زائرسرای امام رضا(ع) در سرخه افتتاح شد و این نانوایی در همان ابتدا بیشتر ویژه زائران و مسافرانی که از سرخه عبور و مرور می کنند و به دو مقصد زیارت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (ع) در قم عازم هستند؛ خدمات رسانی می کنند.

فیاض پور گفت: مردم سرخه و زائران از کیفیت نان بربری این نانوایی رضایت دارند و این را می توان از مشتری های ثابتی  که داریم متوجه شویم.

وی بیان کرد: در اینجا که نانوایی داریم مشتریانی از کشورهای مختلف پایه ثابت ما هستند و نه برای بین راه بلکه برای خانواده شان به تعداد بالا این نان را خریداری می کنند مثل یک سوغات مثلا از کشورهای ترکیه، عراق، ازبکستان، پاکستان و افغانستان و ما نیز خرسندیم که نتیجه کارمان و عرقمان در پای تنور گرم نانوایی نتیجه اش لبخند رضایت مشتریانمان است؛ خوشحالیم و خدا را شکر می کنیم.

متصدی نانوایی بربری زائرسرای امام رضا(ع) سرخه گفت: 13 سال است که در این مکان نانوایی بربری را راه اندازی کرده ایم؛ اما یک مشکل داریم و آن این است که نانوایی ما به سرویس های بهداشتی زائرسرا نزدیک است و مشتریانمان می گویند همین باعث شده بوی بدی در نانوایی احساس شود و خود  همین عاملی شده که برخی به نانوایی ما دیگر مراجعه نکنند؛ بنابراین درخواست ما از مسئولان این بوده و هست که مکانی را یا در ابتدای بلوار و یا در داخل زائرسرا در اختیار ما قرار دهند تا مشتریانمان را از دست ندهیم.

فیاض پور گفت: الان به صورت آزاد آرد  خریداری می کنیم و قبلا که آزادپز نبودیم نان لواش هم پخت می کردیم ولی الان چون آرد آزاد پز استفاده می کنیم به صرف نیست که لواش پخت کنیم و به همین دلیل فقط بربری پخت می کنیم.

وی درخواستی دیگر از مسئولان نیز داشت مبنی بر اینکه سرخه جمعیت زیادی ندارد که هر روز مجوزی جدید برای راه اندازی نانوایی صادر می کنند.

این متصدی نانوایی گفت: بنده قبلا روزی 12 کیسه آرد استفاده می کردم و نان پخت می کردم و امروز به دلیل رشد قارچ گونه نانوایی این تعداد به سه کیسه رسیده که متأسفانه وضعیت خوبی برای ما نیست و واقعا برایمان صرف نمی کند و علاوه بر اینکه درآمدمان کم شده است؛ باعث شده نیروهایم را نیز کم کنم و این وضعیت را فقط گریبانگیر من نیست بلکه نانوایی هایی که سابق بر این هم هستند و سالهاست که مشغول این کار هسند از این وضعیت گله مندند.

فیاض پور گفت: نه تنها در سرخه بلکه در سمنان نیز همینطور است دوستان من در همین شغل که مثل من سالهاست کارشان نانواداری است می  گویند که سابق بر این روزی 15 کیسه آرد استفاده می کردیم و امروز فقط 6 کیسه.

وی بیان کرد: مسئولان باید رسیدگی و توجه کنند ما که با زحمت فراوان و با هزینه های زیاد نانوایی راه انداخته ایم چرا مجوز جدید برای شهری می دهند که آنچنان جمعیتش زیاد نیست که نیاز به نانوایی با تعداد بالا داشته باشد مضاف بر اینکه سرخه حدود 30 تا 40 مرکز پخت نان محلی دارد؛ بنابراین از مسئولان خواهشم این است که به این وضعیت رسیدگی کنند.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.