آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:43
شهرستان سرخه
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه:
توزیع 35هزار اصله نهال در شهرستان سرخه در هفته منابع طبیعی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه گفت: در هفته منابع طبیعی 35 هزار اصله نهال در شهرستان سرخه به صورت رایگان بین ادارات و نهادهای دولتی توزیع و جهت کاشت ارسال می شود.

حمیدرضا همتی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه اظهار کرد: منابع طبیعی مانند جنگل ها و مراتع، تکیه گاهی مطمئن برای توسعه اقتصادی و اجتماعی، بستری برای رونق کشاورزی، عرصه ای برای تولید چوب، زیستگاهی برای گونه های گیاهی و جانوری، منبعی برای تولید اکسیژن، گردشگاهی برای تفریح و محل مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت است.

وی افزود: این نعمت الهی، با تولید محصولات پرارزش گوناگون، زمینه اشتغال عده بسیاری از افراد جامعه را فراهم می سازد و سبب شکوفایی اقتصاد ملی کشور می شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه گفت: منابع طبیعی علاوه بر اهمیت اقتصادی، کارکردهای زیست محیطی (ترسیب کربن، ساماندهی گردش آب در طبیعت، تلطیف و پالایش هوا، کاهش سیل)-گردشگری و تولید گیاهان دارویی، صنعتی، معطر -حفظ خاک و ذخایر ژنتیکی دارد.

بیان کرد: هفته منابع طبیعی از 15 اسفندماه آغاز می‌شود و به همین مناسبت برنامه های متعددی در نظر گرفته شده است.

همتی اظهار کرد: در هفته منابع طبیعی  35 هزار اصله نهال در شهرستان سرخه بین ادارات نهادهای دولتی و اشخاص کارخانجات موسسات خصوصی و بطور کلی بین همه مردم بطور رایگان توزیع می شود.

وی خاطرنشان کرد: این درختان شامل کاج تهران، زبان گنجشک، اقاقیا، سرو خمره ای، توت، سرو شیراز، بید و ... می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه گفت: همچنین تعدادی نهال گلدانی نیز در مراسم نماز جمعه توزیع می شود.

همتی عنوان کرد: توزیع اصله نهال در سرخه از 14 اسفندماه آغاز می شود و در صورتی که تعداد نهال بیش از ۱۵۰ اصله منجر به تنظیم تفاهم نامه می شود

وی بیان داشت: روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در میادین ورودی وخروجی که در شرق و غرب شهر سرخه واقع شده تعداد زیادی نهال توسط فرماندار وسایر مسئولین غرس خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه گفت: نهالکاری دربیابانهای جنوب سرخه مدیریت هرز آب آبخیزداری ازجمله پروژه هایست که در حال اجرا می باشد و خبرهای تکمیلی آن انشاءالله به استحضار مردم عزیز خواهدرسید.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.