آخرین اخبار

دوشنبه, 2018/03/19 - 12:14
شهرستان سرخه
.
کارگاه خشونت خانگی در مدرسه علمیه نجمیه سرخه برگزار شد
کارگاه خشونت خانگی با همکاری دادگستری استان سمنان با هدف داشتن خانواده ای با نشاط و شاداب و همچنین توانمند سازی و مهارت افزایی طلاب و اساتید به عنوان سفیران تبلیغ در جهت کنترل خشم و داشتن خانواده ای بانشاط برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، کارگاه خشونت خانگی با همکاری دادگستری استان سمنان با هدف داشتن خانواده ای با نشاط و شاداب و همچنین توانمند سازی و مهارت افزایی طلاب و اساتید به عنوان سفیران تبلیغ در جهت کنترل خشم و داشتن خانواده ای بانشاط با حضور 25 نفر از مبلغین به مدت 4 ساعت درسالن اجتماعات مدرسه علمیه نجمیه سرخه در روز یکشنبه 13 اسفند 96 برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید طاهر حسینی، قاضی دادگستری با بیان روایاتی در خصوص غضب گفت: بهترین راهکارها برای درمان غضب ، در روایات آمده است.

حسینی با تقسیم خانواده به سه گروه افزود: بهترین نوع خانواده بالنده می باشد که همه چیز در جای خود است و در حال رشد می باشد، خانواده های آشفته و گسسته در معرض آسیب قرار دارند.

قاضی دادگستری افزود: خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماع می باشد اما بیشترین تأثیر در جامعه را دارد.

حجت الاسلام حسینی، عوامل خشونت در خانواده را چهار مورد مسائل فرهنگی، مسائل جنسی، مسائل اقتصادی و تأثیرات اجتماعی برشمرد و افزود: این عوامل در مورد هریک از ارکان خانواده جداگانه قابل بررسی است.

وی طبع مزاجی طرفین، عدم آموزش و آداب گفت و گو و تأثیر وسایل ارتباط جمعی و ارتباطی را عواملی از مسائل فرهنگی در خشونت برشمرد و اضافه کرد: پیشگیری بهتر و راحت تر از در درمان است که راه کار در تمامی زمینه ها، بازگشت به تعالیم اسلامی و اعتقاد به گفتار آفریدگار می باشد نه اعتماد به فرهنگ برهنگی و برهنگی غربی.

این قاضی دادگستری ضمن توصیه به مطالعه، در ادامه به معرفی کتب تحکیم خانواده از حجت الاسلام ری شهری و کتاب های چرا مسلمان شدم، سایه شوم و مسلخ عشق از مهناز رئوفی پرداخت.

در پایان این کارگاه، کارشناس مسائل حقوقی به سئوالات مخاطبان پاسخ داد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.