آخرین اخبار

دوشنبه, 2018/03/19 - 12:15
شهرستان سرخه
همسر شهید ابراهیمی؛
برای خودش زندگی نکرد/ احترام به پدر و مادر از ویژگی های بارز اخلاقی همسرم بود
همسر شهید علیرضا ابراهیمی گفت: همسرم فقط برای خودش زندگی نمی کرد و دغدغه همه افراد مخصوصاً خانواده، دوستان و جوانان و خانواده های شهدا را داشت و احساس مسئولیت می کرد و احترام خاصی به پدر و مادرشان قائل بود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، فاطمه ابراهیمی همسر جانباز شهید علیرضا ابراهیمی است؛ به منظور تکریم و بزرگداشت مقام همسران و مادران شهدا به سراغ این بانو رفتیم و مصاحبه ای با وی ترتیب دادیم که در ذیل می خوانید؛

ندای سرخه: بیوگرافی کوتاهی از شهید از تولد تا تحصیل، محل سکونت، علائق شخصی و سال ازدواجتان را بفرمایید؟

در تیرماه سال 1337 در خانواد حاج مهدی ابراهیمی فرزندی دیده به جهان گشود که نامش را علیرضا نهادند.

جانباز شهید علیرضا ابراهیمی در خانواده ای مذهبی پرورش یافته؛ دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدارس سرخه گذراند و تحصیل در مقطع دبیرستان را در هنرستان شهریعتی سمنان گذراند؛وی در سال 1377 در دانشگاه آزاد سمنان در رشته فقه و مبانی حقوق مدرک کارشناسی را اخذ کرد و مدرک کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت در سال 80 از دانشگاه امام حسین (ع) اخذ کرد.

ندای سرخه: از نحوه آشنایی با شهید و زندگی مشترکان بفرمایید:

همسر شهید: در بهمن ماه سال 62 با هم ازدواج کردیم؛ من و شهید با هم نسبت خویشاوندی داشتیم و ازدواج ما کاملاً سنتی بود و حتی در شب ازدواج با لباس مقدس پاسداری و قرائت دعای کمیل و سخنرانی حاج آقای مهدوی از مهدیشهر بود.

همسرم در زندگی مشترک بسیار رئوف و مهربان، باگذشت، با اخلاق، صبور و حرفهایی که می زد از روی عقل و منطق بود و نسبت به خواهرها و برادرم که یتیم بودند بسیار احساس مسئولیت می کرد و در  زندگی مشترکمان نیز هیچگاه عصبانی نشد و بسیار صبورانه برخورد می کرد؛ حتی وقتی که من اشتباهی را مرتکب می شدم ؛ ایشان با برخورد بسیار عالی مرا متوجه نواقص خود می کرد.

ندای سرخه: روحیات و منش فردی و اجتماعی شهید را بیان کنید؟

همسر شهید: همسرم فقط برای خودش زندگی نمی کرد و دغدغه همه افراد مخصوصاً پدر و مادر، خانواده، دوستان و جوانان و خانواده های شهدا را داشت و احساس مسئولیت می کرد در بحث اجتماعی با مشغله کاری زیاد توصیه می کرد؛ حضور در پایگاه های بسیج را پررنگ تر کرده و کمک های فکری و حتی مالی را انجام می داد و در زمینه رشد و تعالی بسیج قدمهای مثبتی بر می داشت و همگان را توصیه می کرد فردی مردم دوست، مردم مدار و حضور فعال در عرصه جدی اجتماعی و مذهبی داشت و سفارش زیادی در بحث حضور جوانان در مراسم های مذهبی و ملی را داشت.

ندای سرخه: چند فرزند دارید و این عزیزان را معرفی کنید و از علاقه و محبت شهید به فرزندانشان برایمان بگویید؟

همسر شهید: ایشان دارای یک فرزند پسر به نام محمدرسول که بعد از تحمل مشقت های فراوان بعد از 14 سال خداوند این نعمت عظما را به ما عنایت فرمود شهید علاقه شدیدی به فرزندش داشت؛ ولی با تمام دوست داشتنها می گفت؛ خوب نیست فرزند خیلی وابسته به پدر باشد.

ندای سرخه: شما و فرزندان شهید با شهادت ایشان چطور کنار آمدید؟

همسر شهید: شهید مقوله این جدایی از مرگ است؛ طبق سوره آل عمران آیه 169 می فرماید "ولاتحسبن الذین قتلوا" طبق گفته قرآن و این آیه که شهدا زنده اند و در نزد پروردگار روزی می خورند؛ انسان با مرگ عزیزانش دچار غم و اندوه می شود؛ اما من با این آیه  همیشه آرام می شوم؛ چرا که شهدا درست است که وجود جسمانی ندارند  اما حضور معنوی آنها کاملاً حس می شود.

ندای سرخه: در پایان اگر خاطره و نکات اخلاقی ناگفته ای از شهید دارید؛ برایمان بفرمایید؟

همسر شهید: سرتاسر زندگی مشترکمان پر از خاطرات می باشد؛ ولی یک خاطره که شاید برای بعضی ها خیلی اهمیت به نماز نمی دهند؛ مورد توجه قرار گیرد؛ روز دوم ازدواجمان بعد از اتمام نماز به من توصیه کرد که باید نماز را بسیار با توجه قلبی خواند و برای هیچ مسئله ای نباید از نماز و حضور قلب بی توجه بود.

شهید عاشق بود؛ عاشق رسیدن به خدا و شهادت در راه خدا بزرگترین آرزوی او بود.

شیرین ترین و بهترین و مقدس ترین خاطره وی برایم وجود ایشان که در لباس پاسداری بود به عنوان سرباز ولایت و خودش می دانست که من چقدر عاشق این و سرباز امام بودم و هستم بسیار تأکید بر اطاعت پذیری از ولی امر را داشت.

بر اساس این گزارش؛ علیرضا ابراهیمی از جانبازان شیمیایی بود که بعد از سالها تحمل درد و گذران شیمی درمانی به درجه رفیع شهادت در سال 86 نائل شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.