آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:45
یادداشت
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت خبر داد
شیوع بیش از 24 درصدی اختلالات روانی در کشور
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 24.4 درصد از جمعیت کشور نشانه‌های اختلالات روانی و افسردگی دارند که می‌توان با ایجاد فضای شاد در کشور این آمار را کاهش داد.

به گزارش ندای سرخه؛  در شهرکرد، سید محمدهادی ایازی ظهر امروز در اولین مجمع سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اجتماعی شدن نظام سلامت، نیازمند مشارکت و توانمندسازی مردم و مشارکت بین‌بخشی است، اظهار کرد: تنها 25 درصد از مؤلفه‌های سلامت در حوزه بهداشت و درمان هستند و 75 درصد زیر نظر سایر ارگان‌ها است.

وی افزود: سالیانه 33 هزار نفر در حوادث رانندگی مصدوم و یا کشته می‌شوند و آلودگی هوا جان بسیاری از انسان‌ها را تهدید می‌کند، پیشگیری از وقوع این مرگ و میرها کمی در حوزه بهداشت و درمان است و سایر ارگان‌ها سهم زیادی در کنترل آن‌ دارند.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه اولین مجمع سلامت بر گرفته از کشور تایلند در اسفندماه سال گذشته در ایران تشکیل شد، اضافه کرد: در این مجامع چه در سطح استانی و شهرستانی سیمای سلامت برای مردم باید ترسیم شود.

ایازی از تشکیل دومین مجمع سلامت کشور در اردیبهشت‌ماه سال آینده خبر داد و مطرح کرد: ما در این مجامع به‌ صورت تعامل با افراد باید اقداماتی انجام دهیم تا بیمار نشویم و بحث سلامت همگانی شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات زیادی هرساله صرف درمان می‌شود که باید با پیشگیری این مبلغ را پایین آورد، تبیین کرد: تا قبل از طرح تحول سلامت 600 هزار نفر از مردم کشور به‌ دلیل هزینه‌های درمانی زیر خط فقر بودند.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شیوع بیماری‌های غیرواگیر در کشور، افزود: برای کنترل این بیماری‌ها باید سبک زندگی مردم اصلاح شود.

ایازی با بیان اینکه سلامت هر فرد چهار جزء دارد که یکی از این اجزا روح و روان است، اضافه کرد: 24.4 درصد از جمعیت کشور نشانه‌های اختلالات روانی و افسردگی دارند که می‌توان با ایجاد فضای شاد در جامعه این آمار را کاهش داد.

فارس

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.