آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:25
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
مقام مادر باید بیش از پیش در جامعه تبیین شود
امام جمعه سرخه گفت: جایگاه والای مقام مادر باید بیش از پیش در جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن اظهار داشت: حضرت محمد(ص) آمد و گفت نذر کرده ام صورت حورالعین را در بهشت ببوسم؛ پیامبر به ایشان گفت اگر نذر کرده ای که حورالعین را ببوسی پای مادرت را ببوسی و اگرنذر کرده ای که در بهشت را ببوسی پیشانی پدرت را ببوس آن شخص گفت پدر و مادرم در قید حیات نیستند پیامبر گفت بر سر مزارشان برو و مزارشان را ببوس این نشاندهنده این است که تکریم مقام پدر و مادر در هر حالی جایز است.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود به هفته منابع طبیعی و قدردانی از زحمات کارکنان منابع طبیعی پرداخت و گفت: عمران و آبادانی زمین مأموریت انسان است و آبادانی در نظام ارزشی ما جایگاه ویژه ای دارد؛ همانطور که مقام معظم رهبری هر ساله نهالی را غرس می کنند و به این  امر مقید هستند و امسال نیز این کار را انجام داده اند .

امام جمعه سرخه بیان کرد: منابع طبیعی در سرزمین ما در خطر هستند؛ باید بیشتر به این امر توجه کنیم و از منابع طبیعی حراست و حفاظت کنیم؛ متأسفانه در سال های اخیر جنگل خواری، زمین خواری، سواحل دریا خواری باب شده است که مقام معظم رهبری نیز تأکید اکید دارند که باید جلوی کسانی که این اعمال را انجام می دهند؛ باید گرفته شود.

فاطمی بصیر گفت: یکی از مناسبت های این روزها؛ برپایی جشن نیکوکاری در روزهای نزدیک عید نوروز هستیم  که پیام آن این است که باید به فکر نیازمندان باشیم تا همه سال خوبی را شروع کنیم.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مناسبت ها سالروز تأسیس کانون های مساجد است؛ افزود: در حال حاضر مساجد با محوریت علما بسیار فعال است و باید بگوییم که مساجد کانون های فکری، عقیدتی سیاسی و اجتماعی است و نقش مهمی در بصیرت افزایی دارد نقش پررنگی در برابر خاموش کردن فتنه های دشمنان و جنگ نرم آنان دارد.

امام جمعه سرخه تأکید کرد: باید از این فرصت مساجد استفاده کافی و وافی را ببریم و در حفظ دستاوردهایش کوشا باشیم.

فاطمی بصیر اظهار کرد: این روزهای پیش رو روزهایی است که خانواده ها و فرزندان ما آماده می شوند برای اردوهای راهیان نور که یکی از پدیده های فرهنگی و اثرگذار بسیار خوب است و مقام معظم رهبری نیز بر آن توجه و تأکید دارند و برای بازدید همه ساله به آن مناطق می روند.

وی بیان کرد: اردوهای راهیان نور در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت بسیار اثرگذار است و به حقیقت می توانیم فرهنگ ایثار وشهادت را در این اردوی سراسر نور و معنویت بیاموزیم.

امام جمعه سرخه با بیان اینکه مناطق عملیاتی پاک و مطهر است باید با حضور قلب و توجه برویم و مکان هایی بسیار ارزشمند هستند، گفت: باید هدفمان از سفر به این سرزمین نورانی بصیرت افزایی و معرفت افزایی باشد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.