آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:41
شهرستان سرخه
استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد؛
اگر مادران به رسالت تربیتی خود جامه عمل بپوشانند آینده نظام تضمین می شود
استاد حوزه و دانشگاه مادران را محور کانون خانواده دانست و گفت: اگر زنان و بانوان به وظیفه خود جامه عمل بپوشانند؛ آینده نظام ما تضمین می شود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه؛ عباسعلی کاظمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرخه در مراسم جشن کوثر که در محل سالن باران شهر سرخه وبا حضور جمع کثیری از بانوان این شهر برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) گفت: دشمن شناسی و زندگی انقلابی حضرت زهرا(س) از اهمیت خاصی برخوردار است؛ چرا که امام خمینی(ره) زندگی ایشان را سرلوحه خود قرار داده و انقلاب اسلامی را بر اساس زندگی ایشان پایه ریزی کردند.

وی افزود: امام (ره) زندگی ارزشمندی داشتند و ما در زندگی خود باید دشمن شناسی ایشان را الگو قرار داده و از راه و روش ایشان بهره مند شویم؛ چرا که در عصر حاضر و با توجه به فتنه های دشمن این امر مهم بسیار ضروری است.

کاظمی بیان کرد: در حال حاضر و با توجه وجود دشمنان بسیار ، دشمن شناسی بسیار اهمیت داشته و باید دشمنان را بشناسیم تا در فتنه های جدید دشمنان غرق نشده و بتوانیم دوست و دشمن را شناسایی کنیم و فتنه ها را خنثی سازیم و دشمن را خوار و ذلیل سازیم.

وی عنوان کرد: حضرت زهرا (س) به تمام معنا یک ولایت مدار بودند و این یکی از شاخصه های مهم ایشان بود و ما باید از ایشان سرلوحه بگیریم و پشتیبان ولایت فقیه باشیم و برای بقای انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن گوش به فرمان امامان باشیم.

در ادامه حجت الاسلام سیداحمد اکرمی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن گفت: وظیفه سنگینی بر عهده مادران است؛ محور هر کانونی مادر است و اگز زنان و بانوان به وظیفه خود جامه عمل بپوشانند؛ آینده نظام ما تضمین شده است.

وی افزود: ابن سینا گفته است" مادر با یک دست گهواره را و با دست دیگر عالم را تکان می دهند" و جمله ای از ادیسون هست که می گوید"تمام تکنولوژی دنیا وامدار اختراع من و من وامدار زحمت مادر هستم" و یا شیخ مرتضی انصاری که صاحب کتاب رسائل و مکاسب و شخصیت های بی نظیر عالم تشیع است وقتی که مادر 90 ساله شیخ مرتضی انصاری که وفات یافت؛ در زیرتابوت مادرش های های گریه می کردند از ایشان علت را پرسیدند که چرا گرهی می کنی گفت به خدا قسم اگر مادرم نبود من شیخ مرتضی نمی شدم؛ بنابراین ما هر چه هستیم و می شویم وامدار زحمات والدینمان به ویژه مادرانمان هستیم.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: از دامن مادر پاکدامن مادران است که اگر فرزندش را به درستی تربیت کند می تواند یک تاریخ را تغییر دهد.

اکرمی امید و انگیزه و معنویت را دو اصل مهم در باب خانه و خانواده عنوان کرد و گفت: اگر دغدغه آینده نظام را داریم باید به این اصول توجه کنیم.

وی بیان کرد: خانواده ای خانواده فاطمی است که در آن معنویت روز به روز بیشتر می شود.

بر اساس این گزارش؛ برنامه های اجراشده در این مراسم پخش کلیپ؛ سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با مقام زن ، اجرای سرود؛ توسط گروه میثاق مهاجرین ، مسابقه ویژه کودکان و مادران ، اهدای جوایز مسابقه فرهنگی زن الگوی سوم ، اهدای جوایز به نام های مبارک فاطمه و زهرا و در پایان همه شرکت کنندگان در این مراسم گلدان گل اهدا شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.