آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:25
شهرستان سرخه
رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخه:
خرید و فروش جانوران وحشی در مراکز فروش ماهی قرمز ممنوع است
رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخه گفت: خرید و فروش جانوران وحشی در مراکز فروش ماهی قرمز ممنوع است.

محمد قندالی رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه، با اشاره به با اشاره به فرارسیدن روزهای پایانی سال و راه اندازی مراکز خرید و فروش سبزه و ماهی قرمز گفت: در آستانه عید نوروز برخی افراد سودجو در کنار فروش ماهی قرمز مبادرت به خرید و فروش دوزیستان و خزندگان به ویژه سمندر لرستانی، لاک پشت، مار و تمساح می‌کنند که این کار بر اساس  ماده ۷ و۱۰ قانون  صیدوشکار ممنوع است.

وی با بیان اینکه جانورانی همچون سمندر لرستانی در معرض خطر انقراض قرار دارند، غیربهداشتی بودن نگهداری از این جانوران را مورد توجه قرار داد و گفت: نگهداری از ماهی قرمز نیز به دلیل غیربهداشتی بودن شیوه تولید و تکثیر و امکان بروز بیماری برای انسان  مخاطرات جدی به دنبال داشته و به دلیل تخریب اکوسیستم های آبی نباید در پایان تعطیلات در رودخانه ها و دریاچه ها رهاسازی شود.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخه تصریح کرد: مراکز فروش ماهی قرمز در سطح شهر به شدت کنترل شده و با متخلفان زیست محیطی بر اساس قانون قاطعانه برخورد می‌شود.

قندالی تصریح کرد: از شهروندان محترم تقاضا می کنیم ضمن مهربانی با طبیعت در روزهای پایانی سال و ایام نوروز، هرگونه تخلف زیست محیطی و خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی را با شماره تلفن تلفن ۳۳۶۱۲۰۲۳ اداره محیط زیست شهرستان سرخه درمیان بگذارند.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.