آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:41
شهرستان سرخه
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخه:
210نفر در کانون های مساجد شهرستان سرخه عضو هستند
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخه با اشاره به وجود 7 کانون مساجد فعال در این شهرستان گفت: 210 نفر در این کانون ها عضو هستند.

حجت الاسلام والمسلمین صادق بخشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه با بیان اهمیت کانون های مساجد گفت: کانون های مساجد نقش اثرگذاری در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد.

وی افزود: شهرستان سرخه دارای هفت کانون مساجد است که از این تعداد 3 کانون روستایی و 4 کانون در شهر سرخه است و در این هفت کانون 210 نفر عضویت دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه بیان کرد: عمده فعالیت های کانون های مساجد انجام امور فرهنگی، اجتماعی و پوشش طرح اوقات فراغت در فصل تابستان، برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی در طول سال، همکاری با حلقه های صالحین بسیج و حضور در حلقه ها می باشد.

بخشی کانون های مساجد را قلب مساجد دانست و گفت: کانون های مساجد دو عنوان فرهنگی و هنری را یدک می کشند؛ به همین دلیل توأم با تقویت بنیه معنوی بیشترین حوزه فعالیت این کانون در این دو بخش است و از این حیث فعالیت این کانون ها بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: وجود کانون های فرهنگی و هنری در مساجد موجبات نشاط و شادابی بیشتری را در فضای مساجد فراهم می کند و می توان گفت با جذب حداکثری دو قشر جوان و نوجوان می تواند اثرات مثمرثمری در تربیت این دو نسل داشته باشد که تبعات مثبت آن شامل حال جامعه، کشور و نظام خواهد شد و می تواند به عنوان نهادی اثرگذار در برابر انواع هجمه های نرم دشمنان عمل کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخه عنوان کرد: کانون های مساجد همه ساله بر اساس اولویت همان -سال یعنی شعار هر سال فعالیت های خود را بر محور آن قرار می دهد؛ و امسال نیز که شعار سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بود بیشتر فعالیت این کانون ها بر دائر مدار این نام انجام شد.

بخشی اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد یک مجموعه مردمی است و از بطن و متن انقلاب برآمده است؛ بنابراین باید در خدمت اسلام، قرآن، اهل بیت(ع)، مردم و نظام و پیرو فرامین رهبر معظم انقلاب باشد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.