آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:26
شهرستان سرخه
کارشناس علوم قرآنی:
مرام و مسلک شهدا در جامعه تبیین شود
کارشناس علوم قرآنی گفت: شهدا مقامی بس والا دارند؛ باید جایگاه آنان تکریم شود و راه و مرام و مسلکشان به دست فراموشی سپرده نشود.

علی اصغر ابوالحسنی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه ضمن گرامیداشت روز ملی شهدا گفت: این روز بهانه ای برای توجه همگان به قشری است که در زمان نیاز احساس تکلیف کردند؛ به سخن امام زمان خود لبیک گفتند و قیام کردند تا ذره ای از خاک میهن به دست اجانب و بیگانگان نیفتد.

وی افزود: هنوز چند روزی از پیروزی انقلاب نگذشته بود که دشمنان این پیروزی را تاب نیاوردند و فتنه گری هایشان را آغاز کردند و به مرزهای جغرافیایی کشورمان هجوم آوردند و جوانان و نوجوانان آن سالها مردانه، دلیرانه و ایثارگرانه برابر فتنه فتنه گران و منافقان ایستادند و هشت سال جنگیدند علیه نه یک کشور بلکه عراق و کشورهای هم پیمانشان از آمریکا و اسرائیل و انگلیس روباه پیر و دیگر کشورها.

این کارشناس گفت: دستان رزمندگان ما در آن سالها خالی بود؛ خالی از اسلحه اما پر از ایمان و خودباوری و اعتماد به نفس و توکل بر اهل بیت و خداوند و  همین رمز پیروزی رزمندگان ما در هشت سال جنگی شد که نام دفاع مقدس بر آن گذارده شده است.

ابوالحسنی بیان کرد: اگر نبود رشادت و دلیری، شب زنده داری، از جان گذشتگی آن دلیرمردان شیرمردان و شیرزنانی که مردان خود را رهسپار جبهه های حق علیه باطل کردند؛ امروز نمی توانستیم سرمان را بالا بگیریم؛ نه در خاورمیانه بلکه در جهان و خوشبختانه به برکت خون شهدا، دلیری و استقامت جانبازان و رزمندگان آن سالها امروز در اوج امنیت و اقتدار در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و می بالیم و مایه فخر و مباهاتمان است که به آن نامردان اجازه تعرض به خاک و ناموس و وطنمان را ندادیم.

وی اظهار کرد: شهدا مقامی بس والا دارند؛ باید جایگاه آنان تکریم شود و راه و مرام و مسلکشان به دست فراموشی سپرده نشود.

این کارشناس علوم قرآنی گفت: امروز روز ملی شهدا نام نهاده شده است؛ این بدین معنا نیست که یک روز خاص باید مقامشان ارج نهاده شود؛ بلکه هر روز و هر لحظه باید یاد و نامشان زنده نگاه داشته شود و به نامگذاری کوچه و خیابان و میدان بسنده نشود.

ابوالحسنی تأکید کرد: باید کارهای تحقیقاتی بیشتری انجام و در جامعه هدف و آرمان شهدا تبیین شود به ویژه برای نسل امروز که نیازمندی اش به انس و الفت گرفتن با شهدا بیش از پیش احساس می شود.

وی گفت: باید ولایت مداری، صبر و استقامت، ایمان و اخلاص شهدا در فرد فرد جامعه جاری و ساری شود و همه ما در زندگی خود نسبت به پیاده سازی آن نهایت اهتمام را داشته باشیم.

این کارشناس علوم قرآنی بیان کرد: یکی از کارهایی که می توانیم در تکریم از مقام شهدا انجام دهیم سرکشی از خانواده های آن بزرگواران پدران و مادران و خواهر و برادر این بزرگوران است.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.