آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:29
شهرستان سرخه
رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان:
43 هیئت ورزشی در حوزه بانوان در استان فعال است/ سرخه دارای 11 هیئت فعال است/ جهش ورزش در حوزه بانوان در سال 96 قابل توجه بوده است
رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان دارای 43 هئیت ورزشی فعال است که باید بیش از پیش در خصوص آن تلاش و مورد توجه بیشتری قرار گیرند، گفت: در شهرستان سرخه ۱۱ هیئت ورزشی در حوزه بانوان فعال است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، مراسم تجلیل از مربیان و نایب رئیسان هیئتهای ورزشی شهرستان سرخه(ویژه ی بانوان) در سالن جلسات فرمانداری سرخه برگزار شد.

در این مراسم ناهید امیدی رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان حضور داشت و در سخنانی بیان کرد: استان سمنان دارای 43 هئیت ورزشی فعال است که باید بیش از پیش در خصوص آن تلاش و مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

وی بیان کرد: در حوزه ورزش بانوان در استان سمنان 13 هزار و 455 نفر سازماندهی شده اند.

جهش ورزش در حوزه بانوان در سال 96 قابل توجه بوده است

رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان بیان کرد: جهش ورزش در حوزه بانوان در سال 96 جهشی قابل توجه و فوق العاده بوده است و شاهد این مدعانیز رشد اعزام به مسابقات برون مرزی از استان سمنان است که در سال 95 تعداد پنج اعزام اما در سال جاری 50 اعزام را داشته ایم و همچنین در رده های جوانان، نوجوانان و بزرگسالان نیز 187 ورزشکار بانو از استان به مسابقات قهرمان کشوری اعزام داشته ایم که حاصل آن کسب 405 مدال بوده است و این افتخاری برای جامعه ورزش بانوان است.

ناهیدی عنوان کرد: در سال جاری 69 دعوت به تیم ملی داشته ایم که از این تعداد هم اکنون 20 نفر عضو ثابت تیم های ملی در رشته های مختلف هستند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه ورزش قهرمانی گفت: تلاش ما در زمینه ورزش همگانی است چرا که از همگانی به قهرمانی خواهیم رسید و می توانیم استعداد کشف کنیم از ورزش های همگانی پس اهمیت فوق العاده ای دارد.

رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به افزایش مشارکت بانوان و افزایش سهم بانوان در برنامه های اوقات فراغت گفت: تلاش ما این است که در راستای توسعه ورزش بانوان با بیماری خاص در رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و سالمندان برنامه ریزی ویژه ای را در دستور کار قرار دهیم.

فعالیت 11 هیئت ورزشی در حوزه بانوان در سرخه

وی بیان کرد: سرخه دارای 13 هیئت است که از این تعداد 11 هیئت ورزشی فعال و پویاست و با توجه به اینکه سرپرست اداره ورزش و جوانان در شهرستان سرخه تغییر یافته است؛ باید اهتمام ویژه و بیشتری نسبت به افزایش این هیئت های ورزشی در حوزه بانوان صورت گیرد.

رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه زنان در حوزه ورزش می تواند بهترین تاثیر و نقش به سزایی داشته باشند، گفت:  در خصوص برنامه های عملیاتی در حوزه افزایش سهم بانوان در مقوله تندرستی، طرح افزایش دانش حرکتی و تندرستی بانوان را اجرا خواهیم کرد.

اجرای طرح 30 دقیقه با ورزش در سرخه

ناهیدی اظهار کرد: انشاء الله اجرای طرح ۳۰ دقیقه با ورزش در راستای افزایش نشاط بانوان در سرخه انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر ورزش به ویژه توجه همگان به ورزش های همگانی گفت: ورزش صبحگاهی و عصرگاهی باید در بین زنان و مردان جامعه نهادینه شود و به ویژه باید در ادارات این امر مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: من مشکلات شهرستان ها را کامله به آن واقفم، برای مثال چارت سازمانی در سرخه باید تکمیل شود یک کارشناس بانوان در حوزه بانوان در سرخه فعالیت داشته باشد که جای آن هم اکنون خالی است؛ این در حالی است که چهره های ورزشی و فعال در سرخه وجود دارند که سالیان سال در حوزه ورزش بانوان استخوان خورد کرده اند.

۴ خانه ورزش روستایی جدید در روستاهای بخش مرکزی سرخه افتتاح خواهد شد

در ادامه علیمحمد مویدی زاده فرماندار شهرستان سرخه ضمن تقدیر از مربیان تاثیرگزار و نایب رئیسان هیئت های ورزشی شهرستان سرخه گفت: بعد از پیروزی انقلاب در حوزه بانوان پیشرفت های بسیار خوبی داشته ایم و در حوزه های مختلف به ویژه حوزه اجتماعی پیشرفت ها چشم گیر بوده است.

وی بیان کرد: امروز وجود آموزش های لازم و زیرساخت های لازم خوشبختانه پا به پای مردان در حوزه های اجتماعی فعال هستند.

مؤیدی زاده گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد جامعه را زنان تشکیل می دهند توجه به حقوق آنان باید بیش از پیش مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

وی اظهار کرد: شهرستان سرخه تنها شهرستانی است در استان که سکان مدیریت ۵ دستگاه اجرایی شهرستان  در اختیار بانوان است.

فرماندار سرخه گفت: انقلاب اسلامی نشان داد که بانوان می توانند با حفظ حجاب و ارزش های اسلامی به رده های شاخص مدیریتی،ورزشی و دیگر زمینه های مختلف دست یابند.

وی افزود: ۴ خانه ورزش روستایی جدید در روستاهای بخش مرکزی شهرستان سرخه تا پایان سال ۹۶ افتتاح خواهد شد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.