آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 14:10
شهرستان سرخه
-
جهاد اقتصادی میان بانوان غیور شهرستان سرخه
چهره ی فعال وکارآفرین صنایع دستی در شهرستان سرخه، با توجه به اهمیت به فرهنگ وترویج صنایع دستی بیان کرد: برای افزایش وترویج باید جمعیت (بانوان) داخل شهری را علاقه‌مند به استفاده از صنایع دستی کنیم.

صفیه مونسان کارآفرین صنایع دستی در شهرستان سرخه در گفتگو با ندای سرخه بیان کرد: باابزارهایی که از مادر بزرگم به یادگارمانده بود کار بافت حوله سرخه را شروع و سعی کردم این هنر ارزشمند را که قریب به 35 سال به فراموشی سپرده شده بود احیا کنم واحساس کردم در مسیر موفقی گام برداشته ام وحال که به موفقیت رسیده ام  پشتکار و ایده‌های نو را مهم‌ترین عامل موفقیت درکار می دانم.

بیش از 100 نفر از بانوان شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر سرپرستي چندين کارگاه بافت حوله سرخه را برعهده دارم. ولازم است بگویم در زمان مادربزرگان ما که قدمت بافت این صنایع به300 سال پیش برمی گردد کار گاههای بافندگی در چاله های گلی بنا می شده ومن امروز با طرح وایده ی خود کارگاهی را برای کارآموزان طراحی وبرپا کرده ام که به راحتی می توانند آن را به منازل خود حمل کرده وبه کار در منزل مشغول شوند همانطور که در حال حاضر 100 نفر از بانوان شهرستان در منازل و15 نفر به صورت کار آموز در کارگاه خودم مشغول به فعالیت هستند.

این کارآفرین فعال در سرخه، موفق به شرکت درنمایشگاههای استانهای مختلف کشور شده است که در سال 93 در نمایشگاه صنایع دستی کرمانشاه رتبه ی غرفه برتررا به خود اختصاص داده است .

امروزه صنایع دستی با زندگی روزمره مردم گره خورده است.

صفیه مونسان ادامه داد: برای افزایش وترویج باید جمعیت داخل شهری را علاقه‌مند به استفاده از صنایع دستی کنیم که ضعف در زمینه استفاده ی شهروندان از صنایع دستی، به طراحی و نقش و فرم ضعیف آن برمی‌گردد وامروزه به حمدالله  زندگی روزمره مردم با صنایع دستی آمیخته شده است.

وی گفت: مردم شهرستان سرخه ، یکی از پتانسیل‌های رونق بازار صنایع دستی هستند.  بنابراین، آموزش و نقش صنایع دستی با زندگی امروز و تبلیغات وسیع از مواردی است که به معرفی محصولات به مردم کمک می‌کند.

در کنارآموزش وجذب کار آموزان ، عنصر مهم دیگر ترویج است

وی با بیان اینکه عبور از موانع ، برعهده کارآفرین است گفت: انتظار داریم  کارشناسی نهادهای دولتی افزایش یابد و همچنین تاکید بنده براین است که زنان در بخش‌های مدیریتی، حتماً حضور داشته باشند چرا که خلق، طرح و ایده در حوزه صنایع دستی مربوط به زنان است، بنابراین زنان باید مدیران این حوزه باشند وقطعا موفق خواهند بود.

توصیه من به روز رسانی صنایع دستی است.

صنایع دستی دارای ظرفیت­های بسیاری برای تنوع است وبا ایده های مختلف وابزارهای متفاوت که مربوط به کار می باشد میتوان در آنها تنوع ایجاد کرد.

وی در ادامه به جنس نخ ورنگهای مختلف در کار حوله بافی اشاره کرد وگفت: درگذشته از نخ، پارچه وتکه های لباسهای کهنه برای بافت استفاده می شده است اما در کارگاه جدید، با ارائه نخ های مخمل و...به نوآوری دست یافته ایم وتنوع جنس، رنگ وطرح به کیفیت کار ما کمک زیادی کرده است.

درادامه صفیه مونسان کارآفرین فعال در شهرستان سرخه، گفت: یکی از وظایف کارآفرینان، جذب سرمایه‌گذار و سرمایه است و در این آموزش‌ها بایستی مباحث بازاریابی لحاظ شود.

اشتغال‌زایی

اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌ هر کارآفرین است. اینکه می‌بینید تلاش شما باعث شده برای عده‌ای شغل ایجاد شود، حس خیلی خوبی دارد. من همیشه اعتقاد دارم که اول باید به فکر منافع دیگران بود تا بتوان در نهایت منفعتی را نصیب خودمان کنیم.

توصيه‌ام به خانم‌هاي جوان اين است كه اگر مي‌خواهند فرد موفقي در جامعه باشند، بايد از سختي‌ها نهراسند، مسئوليت‌هاي اجتماعي را بپذيرند و در راه رسيدن به اهدافشان محكم و استوار گام بردارند.

صنايع دستي داراي ظرفيت هاي بسياري براي زنان كار آفرين است و حضور آنان در اين عرصه نيازمند حمايت بيشتري است.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.