آخرین اخبار

چهارشنبه, 1396/06/01 - 12:11

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

شهرستان سرخه
-
جهاد اقتصادی میان بانوان غیور شهرستان سرخه
چهره ی فعال وکارآفرین صنایع دستی در شهرستان سرخه، با توجه به اهمیت به فرهنگ وترویج صنایع دستی بیان کرد: برای افزایش وترویج باید جمعیت (بانوان) داخل شهری را علاقه‌مند به استفاده از صنایع دستی کنیم.

صفیه مونسان کارآفرین صنایع دستی در شهرستان سرخه در گفتگو با ندای سرخه بیان کرد: باابزارهایی که از مادر بزرگم به یادگارمانده بود کار بافت حوله سرخه را شروع و سعی کردم این هنر ارزشمند را که قریب به 35 سال به فراموشی سپرده شده بود احیا کنم واحساس کردم در مسیر موفقی گام برداشته ام وحال که به موفقیت رسیده ام  پشتکار و ایده‌های نو را مهم‌ترین عامل موفقیت درکار می دانم.

بیش از 100 نفر از بانوان شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر سرپرستي چندين کارگاه بافت حوله سرخه را برعهده دارم. ولازم است بگویم در زمان مادربزرگان ما که قدمت بافت این صنایع به300 سال پیش برمی گردد کار گاههای بافندگی در چاله های گلی بنا می شده ومن امروز با طرح وایده ی خود کارگاهی را برای کارآموزان طراحی وبرپا کرده ام که به راحتی می توانند آن را به منازل خود حمل کرده وبه کار در منزل مشغول شوند همانطور که در حال حاضر 100 نفر از بانوان شهرستان در منازل و15 نفر به صورت کار آموز در کارگاه خودم مشغول به فعالیت هستند.