آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:33
شهرستان سرخه
-
کارشناس سواد آموزی، جریان سوادآموزی را بایداز یک نگاه آموزشی دنبال کرد
زهره نوروز دامغانی کارشناس سواد آموزی شهرستان سرخه گفت:سواد حق اساسی انسان‌ها و پایه اصلی توسعه درجامعه محسوب می‌شود

به گزارش ندای سرخه، زهره نوروز دامغانی روز پنجشنبه در مراسم همایش اولیا بی سواد وکم سواد درمحل اجتماعات شهید فرهاد صفا شهرستان سرخه ، ضمن توجه به اثرات سواد در جامعه وخانواده اظهار کرد: جریان سوادآموزی را بایدازیک نگاه آموزشی دنبال کرد و سواد حق اساسی انسان‌ها و پایه اصلی توسعه درجامعه محسوب می‌شود و جوامع را قادر می‌سازد تا به‌ طور پایدارتر رشد کنند.


وی بااشاره به موضوع و برگزاری همایش گفت: 130نفر از اولیاء کم سوادوبی سواد در این همایش شرکت داشته اندکه یوسفی کارشناس روانشناسی و آسیب های اجتماعی در مورد اثرات سواد براقتصاد وفرهنگ در زندگی افراد سخنرانی کرد.


این کارشناس فرهنگی در ادامه گفت: تبلیغات موثری درغالب بروشور تهیه و به نهادهای اجرایی در سطح شهر توزیع شده،  تا افراد تحت پوشش را معرفی کرده وهمکاری لازم را با نهادهای سواد آموزی داشته باشند.
وی درادامه گفتگو بیان کرد: درحال حاضر مدرسین نهضت سوادآموزی به صورت داوطلبانه از طرف مدارس غیر دولتی معرفی شده ودر دو کلاس آقایون وبانوان در رده سنی 40 تا 20 سال باما همکاری می کنند.
زهره نوروز دامغانی با اشاره به زحمات وهمکاری کمیته امداد گفت: کمیته امداد شهرستان سرخه با پیگیری در دوره تحصیلی 93-92  توانسته تعدادی از بیسوادان را شناسایی ومعرفی کند و  نهضت سواد آموزی شهرستان سرخه موفق به جذب وقبولی 3 نفر در رده سنی 21تا 16 سال شده است.
همچنین در این راستا، در جلسه شورای آموزش وپرورش و شورای پشتیبانی از همکاری وتلاش کمیته امداد شهرستان سرخه تقدیر وتشکر به عمل آمد.


درپایان نوروزدامغانی عنوان کرد: در جلسه همایش اولیاء کم سوادوبی سواد،  از سواد آموزان دوره های انتقالی وآموزش دهندگان فعال سوادآموزی تقدیر وتشکر شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.