آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:18
شهدای شهرستان سرخه
-
سالگرد شهیدان ابراهیم چتری و علی اکبر عنایت گرامی باد
 

 

وضیح تصویر : جبهه جنوب چند روز قبل از عملیات والفجر مقدماتی نفر وسط ابوالشهیدین مرحوم سید حسین سیادت  ، سمت راست شهید علی اکبر عنایت و سمت چپ شهید ابراهیم چتری

 

شهید علی اکبر عنایت

شهید علی اکبر عنایت زاده فرزند ابوطالب، نوزدهم دی هزار و سیصد و بیست و پنج در سرخه به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در مکتب گذراند و در کنار پدر به کار کشاورزی مشغول شد.به سن سربازی که رسید، به خدمت اعزام شد. پس از اتمام سربازی ازدواج کرد. از اوایل شروع انقلاب پا به پای مردم در مبارزات شرکت می کرد.به طوری که نقل کرده اند که : {{...... علی اکبر کشاورز کم درآمدی بود که برای شرکت در راهپیمایی کارش را رها می کرد و می آمد. یک روز گفتم:« علی اکبر! شرکت کردن تو که واجب نیست، تو داری هر روز کارت را رها می کنی و می آیی. باید کار کنی تا نون زن و بچه ات را در بیاری.»  گوشش بدهکار نبود. صبح زود می رفت سرکار و ساعت ده نشده برمی گشت که در راهپیمایی شرکت کند.   به نقل از ابراهیم فدوی(همرزم و دوست شهید) }}  پس از شروع جنگ تحمیلی، سال شصت و یک عازم جبهه شد و در مرجله دوم عملیات والفجر مقدماتی شرکت کرد، در حالی که از پا مجروح شده بود، از ناحیه ی قلب هدف تیر دشمن قرار گرفت و در بیستم بهمن هزار و سیصد و شصت و یک به شهادت رسید. از این شهید پنج فرزند به یادگار باقی ماند که کوچک ترین آن ها هنگام شهادت پدرش کم تر از یک سال سن داشت.

شهید ابراهیم چتری

 

 

شهید ابراهیم چتری در دوازدهم آبانماه سال 1320 در سرخه متولد شد . او برای کار کردن به تهران رفت  اما بعد ازمدتی شرایط محیطی آنجا را مطابق   با روحیه خود ندانسته و به سرخه بازگشت . در سرخه با دایر کردن کارگاه ملامین سازی امورات زندگی خود و فرزندانش را می گذراند .  با تشکیل بسیج  عضو بسیج شد  و با شروع جنگ  تحمیلی ،  داشتن  پنج فرزند خردسال مانع  لبیک گویی او به ندای امام خمینی نبود لذا برای اولین بار در سال 59 به همراه شهیدان جامی و ایمانی نسب عازم جبهه های  نبرد حق علیه باطل شد. او بعد از چند بار اعزام  ، در مرحله دوم عملیات والفجر مقدماتی شرکت نموده و روز 20 بهمن ماه 1361  در منطقه فکه به شهادت رسید . پیکر مطهراین شهید در منطقه عملیاتی  باقی ماند  تا اینکه در سال 81 با تلاش گروه تفحص پیکرش به سرخه بازکشت و بر روی دستان امت حزب الله سرخه و فرزتدانش که دیگر جوانانی رشید شده بودند  تشییع گردید .

 شرمنده شهدا

 اسمعیل ادهم

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.