آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:44
شهرستان سرخه
معاون رئيس جمهور در امور زنان؛
وظیفه خود را در تکریم، ووظیفه انسانی در قبال زنان را به جای بیاوریم
معاون رئيس جمهور در امور زنان گفت: در ماموريت و وظيفه خود در منزلت و حقوق انساني كوشا بوده و با توجه به شعار سال خروجي هاي خوبي در حوزه زنان داشته ایم

به گزارش خبرنگار ندای سرخه؛ در راستاي بيست و ششمين سفر استاني رئيس جمهور به استان سمنان، كارگروه تخصصي بانوان و خانواده استانداري به رياست مولا وردي معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده، ميرزايي معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي و كركه آبادي مدير كل دفتر بانوان و خانواده استان سمنان و دانايي فرماندار برگزار شد.

 

 

در ابتداي جلسه كركه آبادي مدير كل امور بانوان و خانواده پس از خير مقدم ، اطلاعاتي از جامعه زنان استان شامل ( جمعيت ، بانوان شاغل ، نرخ باسوادي ، مشاركت اقتصادي و .... ) ارائه و به مهمترين اقداماتي كه توسط دفتر بانوان و خانواده اجرا گرديده به شرح ذيل ارائه نمودند :
برگزاري دوره هاي آموزشي با هدف تحكيم و تعالي بنيان خانواده ، توانمند سازي جوامع روستايي و اقدامات صورت گرفته در روستاهاي پايلوت استان ، پيگيري پارك بانوان با هدف شادي و نشاط بانوان كه پارك بانوان سرخه  در ايام هفته زن افتتاح و پارك بانوان شهرستان دامغان ان شاء الله در هفته دولت افتتاح مي گردد. همچنين حمايت، ايجاد و ارتقاء تشكل ها و تعاوني هاي زنان روستايي ، ايجاد بانك اطلاعاتي زنان استان كه ۵۰ درصد كار انجام گرديده است ، حمايت از ايجاد و توسعه صندوق خرد زنان روستايي ، اجراي برنامه هاي آموزشي و اجرايي در جهت تامين سلامت جسمي و رواني زنان ، مساعدت و كمك در جهت اجراي برنامه هاي اوقات فراغت سالم براي زنان و ... از ديگر برنامه هاي اين دفتر در دولت تدبير و اميد مي باشد.

 

در ادامه مديران دستگاههاي اجرايي در حوزه هاي سلامت ( طرح غربالگري زنان شاغل و ميانسال و تشكيل پرونده هايي در حوزه سلامت و تجهيز بيمارستانهاي دولتي و داير نمودن كلينيك هاي تخصصي سالمندان با حضور متخصصان ) ، توانمند سازي زنان روستايي( طرح ايجاد شبكه روستايي و اتحاديه زنان روستايي ، و افزايش صندوق اعتباري خرد ) ، آسيب هاي اجتماعي ( پيگيري بيمه زنان خانه دار ، ايجاد زير ساختهاي مناسب براي مسكن مهر و خانواده هاي كم بضاعت ) ، اوقات فراغت( پيگيري ايجاد مركز شاد بانو با هدف شادي و نشاط و بالا بردن سطح تحرك ) و در حوزه مواد مخدر ( اشتغال و حمايت از زنا ن بهبود يافته از اعتياد ) ،و اجراي طرح جامع حمايت از زنان زنداني پس از آزادي و ... گزارش و طرح هاي خود را ارائه نمودند.

 

در ادامه جلسه مولاوردي معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تبريك سال نو، با اشاره به مزين بودن آغاز و پايان سال ۹۵ به نام  حضرت زهرا (س)، گفت آنرا به فال نيك گرفته و اظهار اميدرواري نمودند كه در ماموريت و وظيفه خود در منزلت و حقوق انساني كوشا بوده و با توجه به شعار سال خروجي هاي خوبي در حوزه زنان داشته و از تمامي ظرفيتهاي موجود بهره برداري صورت گرفته شده است.

 وی با عنايت به گفتمان اعتدال از كليه ظرفيتهاي موجود، و توازن بين امكانات و واقعیتها، به برنامه ها و عملكردهای صورت گرفته شده  توسط دولت تدبیر وامید پرداخت كه به اختصار به شرح ذيل می باشد.

هم افزايي وهماهنگي بين ظرفيتها
ترويج همكاريهاي شبكه اي
برگزاري كارگاههاي آموزشي سه روزه با هدف تعامل دولت با دولت ، دولت با سمن ها ، سمن ها با سمن ها
تهيه نفشه آسيب ها ، اطلس وضعيت زنان در تمام استانها
انعقاد تفاهم نامه ها از جمله با وزارت راه و ترابري براي زنان حاشيه نشين و آسيب خيز
تهيه مواد مربوط به زنان و خانواده در برنامه ششم ( تبصره ۲۶ )
رصد مستمر برنامه هاي دستگاههاي اجرايي براي ارتقاي زنان كشور
عدالت جنسيتي ، تامين امنيت شغلي زنان
تهيه بسته جامع حمايت از زنان شاغل با همكاري سازمان مديريت و برنامه ريزي پيشنهاد داير نمودن مهد هاي كودك در ادارات و زندانها
انعقاد تفاهم نامه در راستاي ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه كه ۸۰۰ ميليون تومان در اختيار امور
زندانها قرار گرفته است .
حمايت از زنان سرپرست خانوار كه در ۸ فاز و در شهر ري به صورت پايلوت اجرا و در دست تعميم مي باشد
.اجراي طرح اعتبارات خرد در شهر ري و كهريزك پيگيري ورزش بانوان و ......
در پايان ميرزايي معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي از حضور مولا وردي در استان و حضور
پر شكوه مردم در ديدار با رئيس جمهور محترم تقدير و تشكر نموده و خواستار پيگيري
موارد مطروحه از طريق دفتر امور بانوان و خانواده شدند

 

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.