آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:47
شهرستان سرخه
.
عکس نوشته های از مصائب حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا
حضرت زینب(س) این بانوی بزرگوار در واقعه عاشورا، عفت و پاکدامنی، صبر و پایداری، پرستاری، مدیریت صحنه های دشوار و دفاع از ارزشها و پاسداری از فرهنگ اسلامی، را به زنان آموختند.

به گزارش ندای سرخه، در واقعه عاشورا نقش حضرت زینب (س) از ابعاد مختلف قابل بررسی است، در آن شرایط سخت بحرانی حضرت زینب (س) به آرامش دادن 84 زن و بچه پرداخت، کودکان و زنان داغ دیده وقتی به چهره حضرت زینب (س)نگاه می کردند آرام می شدند،همچنین  توجه خاص ایشان به حجاب و عفاف خویش و زنان کاروان، تا آنجا که امام حسین (ع) خیمه زینب کبری (س)و بچه ها را در وسط قرار داده و اطراف خیمه های محارم حضور داشته و دور بعدی در سومین حلقه ،اصحاب حضور داشته اند.

نقش حضرت زینب(س) در پراکنده نشدن زنان و کودکان  نیزقابل توجه است. ایشان تا ظهر عاشورا و زمانی که جنگ ناجوانمردانه به پایان می‌رسد، زنان و کودکان را گرد خود جمع کرد و به آنان آرامش می داد. ایشان پیش از شهادت سیدالشهدا(ع)، جز دو مورد که به شهادت رسیدن حضرت عباس بن علی و حضرت علی اکبر (ع) از خیمه خارج نشده اند و فقط درهنگامه به شهادت رسیدن این دو عزیز، برای تسلی بخشیدن به امام حسین(ع) خیمه گاه را ترک و به خدمت برادر رسیدند.

همچنین مدیریت بحران حضرت زینب(س) قابل توجه است که در روز قتال و روز مقابله با سپاه کفرو نفاق، حضرت زینب(س) وقتی خیمه گاه راکه مورد تهاجم قرار گرفت، در آن شرایط سخت و فشار و تهاجم برای نجات جان همه زنان و کودکان و برای آنکه آنها را از آتش زدن خیمه ها و غارت اموالشان و تعرض سربازان ابن سعد در امان نگاه دارد، آنها را پراکنده می‌کند و خود ناجی وجود نازنین امام زمان خود حضرت زین العابدین(ع) که پس از به شهادت رسیدن امام حسین(ع) به امامت می‌رسند، می‌شود.

حضرت زینب(س) در دامان عصمت و شهامت و شجاعت طوری تربیت شد که در برابر حوادث دشوار و سخت روزگار نه تنها خم به ابرو نیاورد بلکه همچون کوهی استوار و محکم در برابر تمام مصائب ایستادگی کرد و بعد از واقعه عاشورا نیز به خطیبه گویی و سخنرانی های مکرر پرداخت و مظلومیت برادرش و پیام قیام عاشورا را به گوش جهانیان فریاد زد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.