آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:06
شهرستان سرخه
حجت الاسلام بخشی:
وفای به عهد شرط دینداری است
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه گفت: کسی که وفای به عهد نداشته باشد دین ندارد و این یکی از شرایط و لوازم مهم دینداری واقعی محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین صادق بخشی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه، با بیان اینکه  وفای به عهد کلید بسیاری از فضایل است، اظهار داشت: برای اینکه در تعهدات خود پایدار باشیم باید دیدگاه و اعتقاد خود را در زمینه توحید افزایش دهیم؛ زیرا افرادی که در روند زندگی خویش، دیدگاه توحیدی دارند، خدای متعال را ناظر بر همه اعمال می بینند.

وی عنوان کرد: وفای به عهد و پای بندی به تعهدات، در سالم سازی محیط و تحکیم روابط اجتماعی و به وجود آمدن اعتماد بین افراد بسیار تأثیر دارد و از طرفی عهدشکنی و عدم پایبندی به تعهدات، بیشترین نقش را در ایجاد بدبینی، نفاق و پیدایش سستی بین دوستان ایفا می کند و زمینه دوری از یکدیگر را ایجاد خواهد کرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه تصریح کرد: عهد و پیمان در دعای عهد دارای سه مرحله عهد به صورت قول و قرار، بستن عقد پیمان شهادت دادن به یکتایی خدا و نبوت خاتم الانبیاء و عمل کردن به عهد و پیمان است.

بخشی افزود:پایبندی به عهد و پیمان، در زندگی مردم و روابط آنان تأثیر  بسزایی دارد و هر اندازه مردم بیشتر آن را رعایت کنند، به یکدیگر اعتماد بیشتری پیدا می کنند.

وی با یادآوری نهضت عظیم عاشورا تصریح کرد: اگر امروز امام حسین(ع) و نام او در تاریخ زنده مانده است به دلیل وفاداری به عهدش در دفاع از دین است و همچنین وفا به عهد یاران آن حضرت در پشتیبانی از ایشان و به همین دلیل جز برترین اصحاب ائمه بشمار می روند؛ آن افراد در این آزمایش بزرگ الهی سربلند شدند و وظیفه خود را به خوبی انجام دادند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه روایتی از حضرت علی (ع) در زمینه وفای به عهد خاطرنشان کرد و گفت: حضرت علی (ع) می فرمایند«همان عهد و پیمان گردن بندهایی هستند در گردن ها تا روز قیامت، کسی که پیوند آنها را نگهدارد(وفای به عهد کند)، خداوند او را به مقصود می رساند و کسی که آن عهدها را بشکند، خداوند او را به خودش واگذارد. » و همچنین رسول اکرم می فرمایند «کسی که وفای به عهد نداشته باشد دین ندارد»و باید گفت از این روایت ها می توان به اهمیت ویژگی مهم وفای به عهد را در انسان پی برد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.