آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:05
شهرستان سرخه
به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی:
تجدید عهد و میثاق دانش آموزان بسیجی سرخه با شهدا + تصاویر
دانش آموزان بسیجی سرخه با حضور در گلزار شهدای این شهرستان ضمن قرائت فاتحه و عطر افشانی و غبارروبی قبور مطهر شهدا، بار دیگر با آرمان های امام(ره)، شهداء و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، محمد دستورانی رییس آموزش و پرورش شهرستان سرخه با گرامی داشت هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار کرد: این هفته  یادآور خاطره دانش‌آموزان شهیدی است که صدای استکبارستیزی آن‌ها عالم‌گیر شده است و انقلاب اسلامی ثمره خون شهدای جوانان و نوجوانی است که با ایثار و از خود گذشتگی جان خود را برای تحقق اهداف این انقلاب فدا کردند و این قبور مطهر سند رشادتها و فداکاری های این جوانان است که شما جوانان و نوجوان  باید با اسوه قرار دادن این شهیدان والا مقام اکنون رهرو و ادامه دهند راه آنان در جهت سربلندی انقلاب اسلامی باشید.

وی گفت: این انقلاب نشأت گرفته از فریادهای ظلم‌ستیزی دانش‌آموزان شهید این کشور پهناور است که  تاریخ را دگرگون و پایه‌های حکومتی را به لرزه درآورد؛ که در برابر دشمن تا به دندان مسلح و مجهز به حمایتهای استکبار شرق و غرب ایستادند.

 رییس آموزش و پرورش شهرستان سرخه تصریح کرد: هنوز جنگ به پایان نرسیده است و شما دانش آموزان بسیجی وظیفه سنگین تری به دوش دارید و آن جنگیدن با دشمنی است که با جنگ نرم جوانان را هدف قرار داده است؛ بنابراین شما دانش آموزان با تحصیل، تهذیب و با ایمان باید به این عرصه وارد شده و به مبارزه با این تهاجم فرهنگی برخیزید.

دستورانی تاکید کرد: در حال حاضر دشمن با استفاده از فضای مجازی ، ماهوراه و آسیبهای نوپدید قصد تخریب و نابود کردن  و ضربه زدن به جوان ایرانی را در سر دارد حال همانطور که شهید فهمیده در آن زمان احساس خطر کرد و به میدان جنگ سخت رفت و جان خود را در این راه نثار کرد، دانش آموزان بسیجی نیز باید این دانش آموز و سایر دانش آموزان شهید 8 سال دفاع مقدس را الگو قرار داده و از ارزشها و اعتقادات انقلاب اسلامی دفاع نمایند.

وی دانش آموزان بسیجی را خطاب قرار داد و افزود: باید از وقت و فرصت که در اختیارتان قرار داده شده خوب استفاده کرده و از این فرصت در جهت رشد و پویایی بهره برده و وقت و زمان خود را در فضای نامناسب مجازی هدر ندهید البته فضای مجازی نیز همیشه آسیب و تهدید نیست بلکه با استفاده درست از این فضا و با آگاهی می توان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد و در پیشبرد اهداف علمی از این فضا به طور مطلوب و منطقی بهره برد.

علی اصغر حسنان معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان سرخه با گرامیداشت 26 شهید دانش آموز و 4 معلم شهید شهرستان سرخه عنوان کرد: هفته بسیج دانش آموزی و 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگ زرینی است که با عزم و ایستادگی دانش آموزان آینده سازی که خون خود را اهدای و با تاسی از جوانان کربلا در این راه ایستادگی کردند تا این انقلاب به ثمر برسد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر انتظار مسئولان از شما دانش آموزان بسیجی این است که با همت و تلاش و پشتکار در علم،  تحصیل و تهذیب برای سربلندی انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را به کار گیرید.

حسنان به روز 13 آبان اشاره کرد و به دانش آموزان گفت: با حضور پروشور و باشکوه در این راهپیمایی عظیم دانش آموزی بار دیگر استکبار ستیزی خود را به  دشمنان اسلام نشان دهید و از آرمانهای  مقدس انقلاب دفاع کنید.

شایان ذکر است: در پایان مراسم عطر افشانی و غباروبی از قبور شهدا، دانش آموزان به همراه علی اصغر حسنان معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سرخه و علی اکبر حسنان مسئول بسیج مقاومت دانش آموزی ولایت شهرستان سرخه در همایش کوهپیمایی که به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی ترتیب داده شده بود شرکت کردند.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.