آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:10
شهرستان سرخه
در اولین روز از هفته بسیج دانش آموزی
جمعی از مسئولان و دانش آموزان بسیجی با امام جمعه سرخه دیدار کردند
بمناسبت هفته بسیج دانش آموزی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه به همراه فرمانده سپاه ناحیه سرخه و جمعی دیگراز مسئولین و دانش آموزان بسیجی نخبه با امام جمعه شهرستان سرخه دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، در اولین روز از هفته بسیج دانش آموزی محمد دستورانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه و محمد امامی فرمانده سپاه ناحیه سرخه به همراه جمعی از مسئولان شهرستان و دانش آموزان نخبه بسیجی با حجت الاسلام  و المسلمین فاطمی بصیر دیدار کردند.

حجت الاسلام فاطمی بصیر ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی گفت: این هفته فرصت مغتنمی است تا یاد و خاطره دانش آموز و فرهنگیان  شهید را گرامی بداریم  این شهدای والا مقام هم در طول انقلاب و هم در دفاع از خاک و آرمانهای ارزشمند اسلامی جان خود را نثار کردند و منشأ آثار و برکات ارزشمند معنوی شدند.

وی گفت: برای تربیت انسانهای خود باور نیاز به تدوین کتبی است که باورهای و اعتقادات و ارزشهای دین و اسلام و انقلاب اسلامی را به دانش آموزان بیاموزد و طرح تحول نظام بنیادین نیز همین هدف را دنبال می کند؛ اما متاسفانه در این عرصه دچار آسیبهایی هستیم که باید رفع شود تا بتوانیم جوانان و نوجوان خودباور ، با اخلاق و عالم تربیت کنیم که اگر جز این باشد به اهداف مورد نظر نظام و ولایت نخواهیم دست یافت و در این راه هم مسئولان هم دانش آموزان باید همت کنند و دانش آموزان و جوانان و نوجوان باید با تلاش شبانه روزی به حواشی دروس که صدها مطلب در آنها نهفته است بپردازند تا از همه  ابعاد به رشد و پویایی برسند و در حال حاضر نیز انقلاب اسلامی به افراد نخبه و خود باور نیاز دارد که باید همه در تربیت چنین افرادی همت نماییم.

فاطمی بصیر با تأکید بر نقش و ورد بسیج به عرصه علم عنوان کرد: برای تربیت نیروی توانمند نیاز به ورد بسیج در عرصه آموزش و پرورش است؛ به طوری که مباحث علمی از طریق بسیج به دانش آموزان انتقال داده شود و باید حضور بسیج را در مدارس به فال نیک گرفت و از آن استقبال کرد و از این نیروی توانمد بهره های لازم را برد.

امام جمعه شهرستان سرخه با یادآوری شجاعت و ایثار شهید فهمیده بیان داشت: شهید فهمیده یک فرد ویژه و خاص است و چنین افرادی که به این گونه و با این سن کم به شهادت رسیدند کم داریم که امام راحل در مورد ایشان فرومودند « رهبر ما آن طفل دوازده ساله‌اي است كه با قلب كوچك خود ، كه ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است خود را زير تانك دشمن انداخت و آن را منهدم و خود نيز شربت شهادت نوشيد.» این شهید دانش آموزان  در هشت سال دفاع  استناء است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز دانش آموزان بسیجی باید در عرصه های علم و دانش و توسعه علمی کشور ورود کنند و با سرلوحه قرار دادن شهید فهمیده، گوش به فرمان مقام عظمای ولایت فقیه باشند و از آرمانهای مقدس انقلاب  با اخلاص و احساس همدلی که از ارکان بسیج است دفاع کنند.

محمد امامی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان سرخه نیز با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی گفت: یکی از مهمترین ارکان بسیج  وجود دانش آموزان بسیجی است چرا که اینان آینده سازان ایران اسلامی هستند و در راستای تداوم بسیج دانش آموری نیاز به کادرسازی است که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی گفت: هفته بسیج یادآور رشادت ها و از خودگذشتگی های جوانان این سرزمین در دفاع و صیانت از اسلام، انقلاب و مردم به رهبری امام راحل (ره) است که با خون و ارزش های برگرفته از تفکر بسیجی خود تاریخ شگرفی در دفتر تاریخ ایران اسلامی رقم زدند و ما نیز با همکار و همدلی و مشارکت با یکدیگر باید در این راه تمام سعی و تلاش خود را بکار گیریم و ایران اسلامی را در برابر  خطرات و آسیبها بیمه کنیم.

محمد دستورانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه نیز یاد و خاطره فرهنگیان و دانش آموزان بسیجی را گرامی داشت و گفت: جامعه انقلابی امروز، فرهنگی، دانش آموز، روحانیون، جوان و نوجوان مورد هدف قرار گرفته اند، امروز با جنگ نرم دشمن مواجه هستیم که قصد از بین بردن دانش آموزان و معلمان ما را دارند.

وی گفت : امروز دشمن با ابزارهای جدید حتی در اتاقهای در بسته جامعه ما را هدف قرار داده  است و می خواهد با نفوذ در تفکر و فرهنگ جوانان و نوجوانان آنان را نابود کند حال وظیفه ماست تا با سلاح بصیرت و آگاهی به مقابله با دشمن برخیزیم و با تأسی از دانش آموزان شهید به دفاع از ارزشها بپردازیم آنان آن روز در جنگ سخت با نثار جان خود از آرمانها دفاع کردند و امروز ما باید در برابر جنگ نرم دشمن با علم، تلاش و پشتکار و بصیرت افزایی نگذاریم دشمن به اهداف شوم خود دست یابد .

دستورانی تأکید کرد: در حال حاضر دانش آموزان با تقویت ایمان قلبی و باورها دینی مطمئناً می توانند این مرحله را نیز با موفقیت و سربلندی طی کنند در طول تاریخ همیشه جنگ بین حق و باطل وجود داشته  فقط شکل آن با هم متفات است پس همیشه باید برای حفظ و حراست  از آرمانها و اعتقادات آماده بود.

 همچنین گفتنی است : علی اکبر حسنان فرمانده بسیج دانش آموزی ولایت شهرستان سرخه گزارشی از برنامه های  شاخص هفته بسیج دانش آموزی به  امام جمعه شهرستان سرخه ارائه داد.

در پایان این دیدار از تلاشهای  دانش آموز بسیجی نخبه یگانه قلی زاده حافظ صحیفه سجادیه و دارای مقام اول استانی و مقام ششم کشوری در این رشته است با اهدای هدیه، توسط مسئولان و امام جمعه محترم شهرستان سرخه قدردانی شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.