آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:37
شهرستان سرخه
طی هفته بسیج دانش‌آموزی
بیش از 20 عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در سرخه اجرا می شود
فرمانده بسیج دانش‌آموزی ولایت شهرستان سرخه با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی بیش از 20 عنوان برنامه در سطح شهرستان سرخه برگزار می‌شود.

علی اکبر حسنان در گفتگو با ندای سرخه، ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی، 13 آبان را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد:  طبق چارچوب تعریف شده برای سازمان بسیج دانش‌آموزی این سازمان باید دارای شاخصه هایی چون برخورداری از دانش آموزان هوشیار، آگاه، ولایت مدار، مسئولیت پذیر، بانشاط، شجاع، منظبط و الگو برای هم سن و سالان خود باشد.

وی با توجه به آمار جمعیت دانش آموزی شهرستان سرخه، تصریح کرد: در شهرستان سرخه 1800 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که 1600 تن از این دانش آموزان عضو بسیج هستند که در بخش کمی شهرستان دارای شرایط مطلوب است.

فرمانده بسیج دانش‌آموزی ولایت شهرستان سرخه با بیان اهداف و رسالت سازمان بسیج دانش آموزی عنوان کرد: ترویج فرهنگ و تفکر بسیج، کمک به نظام آموزشی و تربیتی در راستای سند تحول بنیادین، هدایت و به کار گیری قابلیت‌های دانش‌آموزان در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، امدادی، علمی و ... از دیگر رسالت‌های این سازمان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه شعار هفته بسیج دانش‌آموزی در سال جاری با عنوان «دانش آموز بسیجی حماسه ساز امروز ،آینده ساز فردا» اعلام شده است، یادآور شد: بر اساس روز شمار هفته بسیج، برنامه هایی با مضون این شعار هر روز تدارک دیده شده است که در این هفته در سطح مدارس شهرستان  برگزار می شود.

حسنان گفت: در این هفته برگزاری نشست‌های معرفتی و بصیرتی و علمی در واحدهای مقاومت بسیج از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌رود.

فرمانده بسیج دانش‌آموزی ولایت شهرستان سرخه  با اشاره به اینکه دومین روز از هفته بسیج، دانش‌آموز بسیجی، ایثار و تعالی معنوی نام‌گذاری شده است، افزود: برگزاری صبحگاه های ایثار و شجاعت در مدارس از برنامه های تدارک دیده شده برای روز هشتم آبان است.

وی با بیان اینکه یادواره شهدای شهرستان سرخه از برنامه های شاخص این هفته است، خاطرنشان کرد: در راستای یادآوری یاد و نام شهدای دانش آموز و فرهنگیان شهید سرخه نیز یادواره شهدا در 12  آبان ماه  برای  پنجمین سال  در سرخه برگزار خواهد شد.

حسنان با  اشاره به اینکه همزمان با 10 آبان، پدافند غیرعامل با موضوع مقابله با بحرانها در کلیه مدارس با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه اجرا خواهد شد، تصریح کرد: برگزاری نشست‌های روشنگری و حلقه صاحین از دیگر برنامه‌های این روز محسوب می‌شود.

 فرمانده بسیج دانش‌آموزی ولایت شهرستان سرخه  به برگزاری نشست‌های معرفتی و بصیرتی واحدهای پیشگام با عنوان رهبرکوچک اشاره کرد و گفت: فرماندهان این واحدهای پیشگام، دانش‌آموزان هستند.

وی برگزاری نشست‌های روشنگری با  موضوع استکبارستیزی و سایر موضوعات را از جمله برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی اعلام کرد و یادآور شد: جلسات هم‌اندیشی نیز در سطح شهرستان‌ها برگزار می شود.

حسنان به روز 13 آبان اشاره و تأکید کرد: روز سیزده آبان علاوه بر روز دانش آموز روز استکبار ستیزی است و باید همه اقشار در راهپیمایی با شکوه این روز حضور گسترده داشته باشند.

فرمانده بسیج دانش‌آموزی ولایت شهرستان سرخه  در خاتمه گفت: برنامه های تدارک دیده شده برای این هفته بیش از 20 عنوان است که در طول هفته در مدارس شهرستان برگزار خواهد شده و همچنین در طول سال نیز برنامهایی در قالب بسیج برای مدارس برنامه ریزی شده است که به بیش از 100 عنوان می رسد و در طول سال تحصیلی این برنامه ها برای بالابردن سطح کمی و کیفی  بسیج دانش آموزی که از اهداف مهم این سال است برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.