آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:35
شهرستان سرخه
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه:
رزمایش دانش آموزی پدافند غیر عامل در مدارس سرخه برگزار خواهد شد
مدیراداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه گفت: دانش آموزان، نوجوانان و جوانان سرمایه های اصلی و ارزشمند نظام هستند؛ که باید با آموزش های لازم، بیش از همگان در حفظ و پاسداری از نظام و کشور بکوشند.

 به گزارش خبرنگار ندای سرخه، محمد دستورانی گفت:پدافند غیرعامل یکی از نیازهای اصلی امروز کشور است که با توجه به ناامنی کشورهای همسایه و منطقه، تبیین اهداف این مقوله وآمادگی و پیگیری مجدانه آن در جهت اجرایی شدن در متن جامعه و مردم یکی از ضرورت های اساسی کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد:دانش آموزان، نوجوانان و جوانان سرمایه های اصلی و ارزشمند نظام بوده که باید بیش از همگان در حفظ و پاسداری از نظام و کشور کوشا باشند که در همین راستا مانور بزرگ پدافند غیرعامل در سطح مدارس شهرستان سرخه برگزار می شود.

دستورانی همچنین با ابراز اینکه امروزه اکثر کشور های توسعه یافته و همچنین در حال توسعه در حال برنامه ریزی دقیق برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از تهدیدات دشمنان هستند عنوان کرد: باید به سمتی گام برداریم که کشور و نظام اسلامی ما روز به روز با اثبات امنیت و اقتدار خود به سمت قله های توسعه و پیشرفت حرکت کند که در این زمینه ضرورت تدوین و طرح ریزی برنامه هایی جامع و فراگیر در زمینه های اصولی پدافند غیرعامل در تمامی سطوح مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

مدیراداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه در مورد اهداف این مانور گفت: آشنايي با كليات،اصول ومباني پدافند غير عامل،آشنايي با استراتژی های جنگ هوایی ودفاع غیر عامل،تمرین تاكتيك هاي متناسب با نوع رزمایش ،آشنایی با روش های اعلام خبر و هشدار  ونحوه بر خورد با هریک از وضعیت ها و آشنايي با اصول کمک های اولیه و بهداشت در بحران از اهداف برگزاری این مامور است.

وی افزود: ابن مانور در بخش های انجام خدمات اضطراری،آموزش کمک های اولیه،امداد ونجات،جستجو اجساد،اطفاء حریق،حفاظت اطلاعات وامنیت و تامین سلامت تغذیه پس از بحران برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش: مانور آموزش پدافند غیرعامل و رزمایش مدیریت بحران در مدارس سرخه در روز دوشنبه در دبیرستان

آیت الله فیض شهر سرخه اجرا  خواهد شد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.