آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:37
شهرستان سرخه
مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان مطرح كرد؛
نظاره گر بي برنامگي دستگاه هاي فرهنگي در جامعه نباشيم/ لزوم تقويت قرارگاه فرهنگي ستاد نماز جمعه
مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان گفت: ده ها نهاد و سازمان فرهنگی در کشور داریم؛ اما نظاره گر تغییرهای اجتماعی از اسلام گرایی به سوی فرهنگ منحط غربی هستیم که این محصول بی برنامگی دستگاه های فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار نداي سرخه، دومین گردهمایی مسئولین ستادهای نمازجمعه استان سمنان و معاونت خواهران ستادها با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح مدیر ستادهای نماز جمعه سراسر کشور، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام جمعه شهرستان سرخه ، حجت الاسلام والمسلمین محمود نطنزی امام جمعه موقت سرخه،  محمد حسن پیرچه مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان و وفایی رابط  محترم استان در حسینیه شهدا برگزار شد.

 

*از نسل جدید در برابر تهدیدات فرهنگی دشمن محافظت کنیم

 

محمدحسن  پیرچه مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان در اين گردهمايي اظهار داشت: ما به عنوان عوامل اجرایی این طرح با تشکیل جلسات همفکری و هم اندیشی و با تبادل نظر و افکار و ارائه نقطه نظرها می توانیم ساز و کار قرارگاه فرهنگی را بهتر و بیشتر فراهم کنیم تا با راهکارهای سازنده به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نظرات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به تهدیدات فرهنگی دشمن خاطرنشان کرد و گفت: باطل همیشه خودش را خوب جلوه می دهد این بار دشمن نیز از سلاح برای نفوذ در جوانان بهره برده است؛ در تهدیدات فرهنگی که توسط دشمنان برای ما طراحی شده از جاذبه برای رخنه در ذهن و فکر جوانان استفاده شده است؛ باید این جاذبه های باطل را که خودش را به جوان و نوجوان ما تحمیل می کند، بشناسیم  و باید بدانیم چگونه از نسل جدید در برابر تهدیدات فرهنگی دشمن محافظت کنیم.

مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان تأکید کرد: بدون شناخت امکان مقابله با دشمن نیست؛ تهاجم دشمن بسیار سهمگین است؛ مقام معظم رهبری به ناتوی فرهنگی اشاره می کنند که دشمن سازماندهی شده بر علیه مبانی دینی تلاش می کند و این یک واقعیت است؛ بنابراين باید برنامه ریزی داشته باشیم چرا كه امروز ما در سطح جامعه با ولنگاری تبلیغی مواجه هستیم.

پیرچه عنوان کرد: ده ها نهاد و سازمان فرهنگی در کشور داریم؛ اما نظاره گر تغییرهای اجتماعی از اسلام گرایی به سوی فرهنگ منحط غربی هستیم که این محصول بی برنامگی دستگاه های فرهنگی است.

وی تصریح کرد: ستاد نماز جمعه باید نیازسنجی کند؛ اطلاعات را جمع‌آوری و به امام جمعه بدهد تا امام جمعه خطبه های خود را بر اساس نیازهای مردم طراحی کند.

مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان اذعان داشت: ایجاد رابطه عالمان ایثارگران خانواده های شهدا و طیف‌های مردم و به ویژه نسل جوان ، بالابردن سهم آگاهی، معرفت و بصیرت دینی و زمینه سازی برای کتابخوانی از طریق معرفی کتاب  و نویسندگان و ارزیابی مستمر پیشرفت طرح در جامعه باید همواره مورد نظر باشد.

 

*قرارگاه فرهنگي نماز جمعه نيازمند حضور فعال نخبگان و فرهيختگان جامعه است

 

حجت اسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام جمعه سرخه نيز اظهار داشت: استدعای ائمه جمعه کشور و استان به خصوص از شما فرزانگان و فرهیختگان این است که به ما کمک کنید، قرارگاه فرهنگی نماز جمعه جز با حضور فرهیختگان، فرزانگان، نخبگان و زبدگان جامعه پیشبردی نخواهد داشت و ما اگر بخواهیم در جامعه منشأ آثار فرهنگی شویم با تمام مشکلات و ناهنجاری های فرهنگی که داریم اگر بخواهیم به عنوان یک عضو فرهنگی اثر گذار در جامعه خودی بنمایانیم بايد به مسائل فرهنگي و برخي ناهنجاري هاي ايجاد شده توجه بيشتري داشته باشيم ودرصدد رفع و محو آنها برآييم.

وی با تأکید به اینکه برای موفقیت در امور فرهنگی باید درک و درد دین داشت، گفت: باید  درک دین و درد دین داشته باشیم، اگر درک باشد؛ اما درد نباشد فایده ندارد و اگر درد دین باشد؛ اما درک صحیح از دین نباشد، این هم فایده ندارد؛ درک و درد باید با هم باشد تا بتوانیم موفق باشیم امروز ما نگران هستیم که چرا آنطور که شایسته و بایسته است؛ نماز جمعه ها از حضور جوان ها و نوجوان ها خالی است و کم رونق است؛ شاید یکی از دلایل اش این است که ما زبان زمانم را نمی دانم زبان جوانم را نمی دانم.

امام جمعه شهرستان سرخه بیان داشت: هر کس می خواهد در ستاد نماز جمعه خدمت کند باید به شناخت زبان زمان حال خود آگاهی داشته باشد و بتواند جوان زمانش را درک کند تا جوان با او همراه شود تا زبان که در راه شناخت زمانت جهد و کوشش نکنی، مقتضیات زمانت را نفهمی و تا زمانی که زبان جوان و نوجوان برای ارتباط با او را یاد نگیری، طرح ها عقیم خواهد ماند و موفقیتی کسب نمی شود.

فاطمی بصیر با بیان اینکه تراز خطبه ها باید علمی باشد، افزود:  نماز جمعه باید ترازش تغییر کند تراز خطبه ها باید علمی باشد، حتی دعوت به تقوای ما ضمن اینکه سبقه معنوی و اخلاقی دارد باید وجهه علمی هم داشته باشد و ترازش از این که است باید بالاتر برود؛ نماز جمعه هم باید اقناع فکر و اندیشه باشد و هم ارضای احساسات و عواطف باشد این ها اگر به هم گره خوردند آن نماز جمعه مورد رضایت  و توجه مقام عظمای ولایت است.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.