آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:31

اخبار شهرستان سرخه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخه گفت: پایگاه های امداد و نجات این جمعیت به تعداد سه پایگاه که دو پایگاه ثابت یکی در محور سرخه به فیروزکوه و دیگری در محل جمعیت شهرستان و همچنین یک پست موقت که ویژه این ایام جنب پلیس راه سرخه دایر می گردد.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرخه مهمترین اقدامات نوروزی میراث فرهنگی این شهرستان را در نوروز 97 اعلام کرد.
امام جمعه موقت سرخه با اشاره به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی و تأکیدات رهبری بر تحقق آن در سال های اخیر، گفت: متأسفانه مسئولان نظام آنطور که باید در تحقق اقتصاد مقاومتی جدیت لازم را نداشتند.
رئیس اداره میراث فرهنگی سرخه با بیان اینکه سنت های نوروز در شهرستان سرخه نباید به فراموشی سپرده شود؛ خبر داد: سنت نوروزخوانی در سرخه مجددا احیا می شود.
رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان دارای 43 هئیت ورزشی فعال است که باید بیش از پیش در خصوص آن تلاش و مورد توجه بیشتری قرار گیرند، گفت: در شهرستان سرخه ۱۱ هیئت ورزشی در حوزه بانوان فعال است.
کارشناس علوم قرآنی گفت: شهدا مقامی بس والا دارند؛ باید جایگاه آنان تکریم شود و راه و مرام و مسلکشان به دست فراموشی سپرده نشود.
مسابقات نوجوان خوارزمی در پژوهش سرای دانش آموزی سرخه برگزار شد.
شهردار سرخه از خانواده های سرخه ای خواست فرزندان خود را از هرگونه انفجار مواد محترقه برحذر دارند تا از حوادث ناگوار پیشگیری شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخه با اشاره به وجود 7 کانون مساجد فعال در این شهرستان گفت: 210 نفر در این کانون ها عضو هستند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخه گفت: خرید و فروش جانوران وحشی در مراکز فروش ماهی قرمز ممنوع است.
استاد حوزه و دانشگاه مادران را محور کانون خانواده دانست و گفت: اگر زنان و بانوان به وظیفه خود جامه عمل بپوشانند؛ آینده نظام ما تضمین می شود.
بزرگر مادر یک معلول کم توان ذهنی گفت: متأسفانه جامعه نگاه خوبی به خانواده هایی مثل من که دارای فرزند یا فرزندان معلول هستند ندارد؛ و برای خود من پیش آمده که ارتباط فامیلی کم شده است و به عقیده بنده باید فرهنگ سازی شود؛ به هر حال اینها نیز آفریده خداوند هستند و تقدیرشان این بوده است.
امام جمعه سرخه گفت: جایگاه والای مقام مادر باید بیش از پیش در جامعه تبیین شود.
مسئول بسیج جامعه زنان سرخه گفت: نباید به بهانه های واهی مثل آزادی، برابری زن و مرد جایگاه والای زن که به عنوان مادر و همسردر خانواده و جامعه تضعیف شود.
با حضور جمعی از مسئولان؛ طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه آیت الله فیض سرخه به مناسبت گرامیداشت چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی اجرا شد.

صفحات

اخبار شهرستان سرخه

کارشناس اداری و تعاون آموزش و پرورش شهرستان سرخه:
کارشناس اداری و تعاون آموزش و پرورش شهرستان سرخه از آمادگی 9 مدرسه برای اسکان مسافران در نوروز ۹۷ خبر داد.
.
یک کارشناس بازار سرمایه دلیل در جا زدن بازار سهام در روزهای پایانی سال را عقب نشینی دولت برای کاهش نرخ سود بانکی عنوان کرد و افزود: باید به این اوضاع تلاش حقوقی‌ها برای یافتن پول نقد در بازار سهام را نیز افزود.
.
مدیرعامل هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی گفت: در تعطیلات نوروزی به جای اینکه مردم رفاه وآسایش داشته باشند دچار بحران می‌شوند و یک نوع آوارگی در تعطیلات عید درکشور اتفاق می‌افتد.
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت خبر داد
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 24.4 درصد از جمعیت کشور نشانه‌های اختلالات روانی و افسردگی دارند که می‌توان با ایجاد فضای شاد در کشور این آمار را کاهش داد.
یادداشت مهمان/
در حالی کانون وکلا اعتقاد دارد تنها راه افزایش نرخ رجوع مردم به وکلا، اجباری کردن وکالت است که تجربه نشان داده سیاست‌هایی از این جنس صرفاً به کاهش کیفیت ارائه‌ خدمت منجر خواهد شد و به ضرر دریافت‌کنندگان خدمت (مردم) است.
متخصص تغذیه مطرح کرد
یک متخصص تغذیه گفت: برای اینکه در هنگام کم کردن وزن از کاهش بافت‌های عضلانی جلوگیری شود باید در برنامه غذایی روزانه حتما از پروتئین با کیفیت بالا استفاده کرد؛ تخم مرغ، لبنیات، انواع گوشت و حبوبات بهترین این گزینه‌ها هستند.

بـا شهــدا

.
جمعی از طلاب خواهر مدرسه علمیه کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام تهران با همراهی اعضای جوان فرهنگی شورای فرهنگی اجتماعی زنان به یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعین حرم نهال کاشتند.
رضایی مطرح کرد
فرمانده اسبق کل سپاه در اینستاگرام نوشت اولین باری که در جنگ به کسی عنوان «سید الشهدا» دادند در همین خیبر و به حاج ابراهیم همت بود.
پاسداشت حمید حسام در حوزه هنری/2
گلعلی بابایی گفت: یکی از هنرهای آقای حسام رنگ‌آمیزی هنرمندانه خاطرات رزمندگان و شهدا است.